رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

هشت پلاک - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

برنامه های سیما

هشت پلاک

هشت پلاک


Loading the player...

تهیه کننده: مهرداد یوسفی

تصویربردار: فیروز رضایی

گوینده متن: مهرداد یوسفی

برنامه هشت پلاک با ساختاری متفاوت و از زاویه دیدِ جدید به منظورِ ارج نهادن به دلیر مردیها و رشادت هایِ شهداء در جنگِ تحمیلی ، زندگیِ شهدای عزیز استان از تولد تا زمانِ شهادت را از زبانِ خانواده ها و همرزمان و ... به تصویر کشیده و یاد و خاطره ی آنها را زنده می نماید . برنامه ی هشت پلاک با انتخابِ فرم و قالبِ مستند سعی در آشناییِ بیشترِ نسلِ جوانِ امروز با شهداء و انتقالِ آموزه ی فرهنگِ ایثار و شهادت به آنان و تبیینِ جایگاهِ حماسه آفرینی و دفاع در فرهنگِ اسلامی - ایرانی را دارد . در این برنامه تلاش می شود تا با بازگوییِ خاطراتِ رزمندگان و بازماندگانِ جبهه و جنگ به همراهِ تصاویرِ منطبق با موضوعِ برنامه ؛  رشادت مردی هایِ آن دوران در ذهن ها تداعی گردد .

آیتم های برنامه :

  آرمِ شروع - معرفیِ روستا یا محلِ تولدِ شهید – به همراهِ فعالیتِ روزانه ی برجسته ترین فردِ خانواده ی شهید مذکور و یا ترکیبی از دو یا سه تن از این افراد - وله ی رئال از تصاویرِ آرشیویِ جنگ در کردستان - پلاتویِ ورودیِ راوی تا ورود به منزلِ ایثارگر
گفت و گو با خانواده، همرزمان و دوستانِ شهید، درباره ی زندگیِ شهید از سه نظرگاهِ: خصوصیاتِ اخلاقی، نحوه ی شهادت و خاطراتِ راویان از شهید.
پلاتوی میانی؛ که معمولا حالاتی از پشتِ صحنه ی گروه سازنده با خانواده ی شهید که جنبه ی معنوی دارد تصویر می شود. - فوتو کلیپ از عکس هایِ شهید با نریشن.
  جهت معرفی زندگینامه ی شهید در دو بخش. - نماهنگِ دفاعِ مقدس. -  خوانشِ وصیت نامه در مزارِ شهید و یا خوانشِ دل نوشته به صورتِ نریشن . - پلاتویِ پایانی ؛ رسیدن به کاتارسیس راوی و بیننده و انتقالِ عبرت و درس آموخته شده در هر قسمت و خداحافظی.

در ضمن بعضا یادواره هایی برای شهدا در اکثر نقاط استان برگزار می شود که می تواند یک قسمت از برنامه را به خود اختصاص دهد.

سال تولید: 96/01/01