جهش تولید | شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۹

هزینه‌کرد بیش از 4 میلیارد تومانی راهداری در اجرای طرح نوروزی در کردستان - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

هزینه‌کرد بیش از 4 میلیارد تومانی راهداری در اجرای طرح نوروزی در کردستان

هزینه‌کرد بیش از 4 میلیارد تومانی راهداری در اجرای طرح نوروزی در کردستان


مدیر راهداری اداره‌کل راه و شهرسازی کردستان خبر داد

هزینه‌کرد بیش از 4 میلیارد تومانی راهداری در اجرای طرح نوروزی در کردستان

محمدراشد مدرس‌گرجی به انجام 200 کیلومتر خط‌کشی، آشکارسازی هشت نقطه پرتصادف، نصب تابلوهای علائم ترافیکی، تعویض و نوسازی چراغ‌های تونل‌ها، لکه‌گیری جاده‌ها و غیره در طرح نوروزی امسال اشاره کرد و گفت: در راستای اجرای این اقدامات اعتباری بالغ بر 4 میلیارد تومان هزینه شده است.

وی با اشاره به اینکه راهداری کردستان طرح زمستانه را با مشارکت سایر دستگاه‌ها از 15 آذرماه سال گذشته آغاز کرده است، اظهار کرد: اکیپ‌های فعال در این طرح در قالب طرح نوروزی به صورت مستمر فعالیت می‌کنند.

به گفته مدیر راهداری اداره‌کل راه و شهرسازی کردستان، 400 نفر در قالب 40 اکیپ با به‌کارگیری 300 دستگاه ماشین‌آلات سبک و سنگین در طرح نوروزی امسال استان حضور دارند.

مدرس‌گرجی تصریح کرد: از آغاز طرح نوروزی تاکنون بیش از 100 مسافر در راه مانده در 30 راهدارخانه ثابت و سیار فعال استان اسکان داده شدند.

وی از انجام دو عملیات ریزش‌برداری در چند روز اخیر در جاده‌های سنندج به مریوان و منطقه اورامان خبر داد و افزود: در حال حاضر تمام راه‌های اصلی و فرعی استان باز بوده و تردد در آنها بدون هیچ مشکلی امکان‌پذیر است.

مدیر راهداری اداره‌کل راه و شهرسازی کردستان ادامه داد: بازگشایی گردنه تته در مسیر سروآباد به پاوه از دیروز آغاز شده است و تلاش برای بازگشایی این مسیر همچنان ادامه دارد.

مدرس‌گرجی تصریح کرد: در بحث ماشین‌آلات و تجهیزات تاکنون به مشکل خاصی برخورد نکرده‌ایم.

وی در پایان بر توجه بیش از پیش رانندگان به علائم ترافیکی در جاده‌ها تاکید کرد و گفت: تمام تلاش ما در حوزه راهداری ایجاد بستری امن برای رانندگان در جاده‌های استان است.

منبع: خبرگزاری فارس

آدرس کوتاه :