جهش تولید | چهارشنبه، ۲۰ فروردین ۱۳۹۹

هدف گذاری ایجاد 6 هزار فرصت شغلی در کردستان/اجرای طرح استعدادسنجی شغلی توسط کمیته امداد کردستان - نمایش محتوای خبر

 

 

هدف گذاری ایجاد 6 هزار فرصت شغلی در کردستان/اجرای طرح استعدادسنجی شغلی توسط کمیته امداد کردستان

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد کردستان عنوان کرد

هدف گذاری ایجاد 6 هزار فرصت شغلی در کردستان/اجرای طرح استعدادسنجی شغلی توسط کمیته امداد کردستان

فرشید جهان‌بین پیش از ظهر امروز در مصاحبه با خبرنگاران در سنندج با بیان اینکه یکی از رسالت‌های کمیته امداد ایجاد اشتغال برای مددجویان تحت حمایت است، عنوان کرد: اولین مرحله برای ایجاد اشتغال طرح استعدادسنجی و شناسایی افراد مستعد اشتغال در میان مددجویان تحت حمایت این نهاد است.

به گفته وی، این طرح، با هدف ایجاد اشتغال مددجویان تحت حمایت کمیته امداد را از نظر وضعیت جسمانی، میزان تحصیلات، مهارت، سوابق کاری، تجارب، وضعیت مسکن، وضعیت زمینهای مزروعی و غیر مزروعی و سایر اطلاعات مورد نیاز تحلیل و بررسی می‌کند.

جهان‌بین گفت: طرح استعدادسنجی شغلی از طریق ایجاد یک بانک اطلاعاتی کامل از وضعیت مددجویان شامل اطلاعات جمعآوری شده میدانی، گزارش تحلیلی مددکار خانواده، گزارش تخصصی کارشناسان اشتغال و پیشنهادات در خصوص میزان آموزشهای مورد نیاز، سنجش میزان استعداد درونی و توانایی جهت انجام کار انجام می‌شود.

وی در ادامه گفت: شغلهای پیشنهادی برای مددجویان مستعد اشتغال بر اساس استعداد و آموزشهای فردی این افراد است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد کردستان با اشاره به اینکه این طرح در استان کردستان از دی ماه سال 1394 با بهرهگیری از 66 پرسشگر مجهز به سیستمهای تشخیص موقعیت جغرافیایی اجرا شده است، افزود: از طریق طرح استعدادسنجی حدود 38 هزار خانوار با جمعیت 84 هزار و 600 نفر از مددجویان  کمیته امداد کردستان مورد سنجش قرار گرفته‌اند.

وی در ادامه گفت: هدفگذاری شده با اجرای این طرح و با بهره‌گیری اطلاعات تحلیلی استخراج‌شده تا پایان سال 96، بیش از 6 هزار شغل بصورت مستقیم و غیر مستقیم برای مددجویان کردستانی ایجاد شود.

جهان‌بین افزود: برنامه‌ریزی شده است تا پایان سال 96 آموزش شغلی به بیش از 20 هزار نفر از مددجویان مستعد اشتغال انجام شود و همچنین از طریق کاریابی برای بیش از یک هزار  نفر از فارغ‌التحصیلان دانشگاهی و افراد با تجربه تحت حمایت کمیته امداد کردستان ایجاد اشتغال شود.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد کردستان گفت: ضروریترین اهرمها در چرخه اقتصاد هر جامعه، علاوه بر محیط امن و مستعد، نیروی انسانی، مهارت و تجهیزات مورد نیاز است و این ملزومات در قشر فقیر جامعه بصورت یکجا وجود ندارد.

وی در ادامه با بیان اینکه رسالت معاونت اشتغال کمیته امداد امام خمینی(ره) فراهم کردن شرایط اشتغال و در نهایت خودکفایی مددجویان تحت حمایت است، گفت: این نهاد طی برنامه‌ای هدفمند ایجاد اشتغال برای مددجویان را در اولویت کاری خود قرار داده است

منبع خبرگزاری: فارس