جهش تولید | چهارشنبه، ۱۲ آذر ۱۳۹۹

هدف از کارآفرینی در روستاها اشتغالزایی و جلوگیری از مهاجرت است - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

هدف از کارآفرینی در روستاها اشتغالزایی و جلوگیری از مهاجرت است

هدف از کارآفرینی در روستاها اشتغالزایی و جلوگیری از مهاجرت است


مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری کردستان عنوان کرد:

هدف از کارآفرینی در روستاها اشتغالزایی و جلوگیری از مهاجرت است

کورش مرادی اظهار کرد: از جمله اقدامات صورت گرفته در زمینه رویکردهای نوین توسعه روستایی، پرداختن به بحث اشتغال و ایجاد درآمد پایدار در روستاها است.
وی افزود: با برگزاری دوزه های کارآفرینی برای علاقمندان در روستا، ضمن یادگیری فنون خاص، با پرداخت تسهیلات طولانی مدت و با بهره کم، امکان اشتغالزایی و ایجاد درآمد برای روستائیان به وجود آمده است.
مرادی با تأکید بر اینکه دستگاه های متولی امر در این زمینه اقدامات مؤثری انجام داده اند، یادآور شد: احداث کارگاه های کوچک در روستاها در کنار فعالیت های روزمره روستایی، چرخه اقتصادی روستائیان را رونق بخشیده و مجموع این عوامل تا اندازه ای توانسته است، مهاجرت معکوس روستائیان را به دنبال داشته باشد.
وی با اشاره به اینکه جهاد کشاورزی و بسیج سازندگی و دفتر امور روستایی استانداری به عنوان سه مجموعه فعال در امر محرومیت زدایی و کارآفرینی روستائیان در استان نقش بسزایی دارند، گفت: در همین راستا سال گذشته طرحهای اشتغالزایی در زمینه کشاورزی، شیلات، دامداری، گردشگری و مشاغل خانگی مصوب شد که جهت دریافت تسهیلات از طریق دفتر امور روستایی به متقاضیان بخش خصوصی در روستاها برای اجرای پروژه به بانکهای عامل معرفی شد.

 

منبع خبرگزاری: ایرنا

آدرس کوتاه :