سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲ تیر ۱۴۰۰

هدفمندی فعالیت‌های رسانه‌ای عامل توسعه همه جانبه استان است - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

هدفمندی فعالیت‌های رسانه‌ای عامل توسعه همه جانبه استان است

هدفمندی فعالیت‌های رسانه‌ای عامل توسعه همه جانبه استان است


نماینده، ولی فقیه در کردستان بیان کرد:

هدفمندی فعالیت‌های رسانه‌ای عامل توسعه همه جانبه استان است

حجت الاسلام والمسلمین سید محمد حسینی شاهرودی در نشست صمیمی با اصحاب رسانه با موضوع " نقش رسانه در توسعه استان" برگزار شد، اظهار داشت: جریان خبررسانی و شبکه جهانی اطلاع رسانی، عاملی برای حساسیت خبرنگاران است تا با واکاوی مسائل، زمینه ساز پیشگیری از بروز برخی آسیب‌ها و نیز عامل درمان برخی عقب ماندگی‌ها شوند.

وی با اشاره به قدرت بالای رسانه‌ها در تغییر ذائقه مردم، افزود: قدرت بالای رسانه می‌تواند یک ارزش را به ضدارزش تبدیل کند و یا محرک موثری برای رونق تولید، اشتغال و یا اقتصاد هر جامعه‌ای باشد.

نماینده، ولی فقیه در استان با اشاره به سختی، تنوع و جذابیت شغل خبرنگاری، بر لزوم حل مشکلات این قشر تاکید کرد و افزود: با تشکیل کارگروه رسانه در استان علاوه بر بررسی عوامل موثر در توسعه استان، می‌توان زمینه حل مشکلات مردم را هم فراهم کرد.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی شاهرودی در ادامه قدرت رسانه‌ای غرب را عامل سیطره آنان بر دنیا اعلام و اظهار داشت: دشمنان با تحریم‌های رسانه‌ای ایران می‌خواستند صدای حقیقت را خاموش کنند، اما قاعده بازی آنان، با دستان الهی به هم خورد.

حجت الاسلام رحیم جعفری، سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان هم در این نشست با اشاره به اینکه بیش از ۷۰ درصد رسانه‌ها در استان فعال هستند، گفت: در رویکرد اعطای مجوز به رسانه‌ها و نشریات، دو عنصر توانمندی و انگیزه انجام کار رسانه‌ای و توانایی مالی در اداره رسانه مدنظر قرار دارد.

در این نشست برخی از خبرنگاران استان در زمینه مسائل و مشکلات حوزه خبر و اطلاع رسانی استان سخن گفتند.

 

منبع خبرگزاری: صداوسیما مرکز کردستان

آدرس کوتاه :