جهش تولید | چهارشنبه، ۲۰ فروردین ۱۳۹۹

نیم درصد سود کالاها به کولبران می‌رسد/ هر یک‌میلیارد تومان قاچاق کالا 100 هزار فرصت شغلی را از بین می‌برد - نمایش محتوای خبر

 

 

نیم درصد سود کالاها به کولبران می‌رسد/ هر یک‌میلیارد تومان قاچاق کالا 100 هزار فرصت شغلی را از بین می‌برد

مدیرکل فرهنگی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور عنوان کرد:

نیم درصد سود کالاها به کولبران می‌رسد/ هر یک‌میلیارد تومان قاچاق کالا 100 هزار فرصت شغلی را از بین می‌برد

عبدالحمید نگارش‌نژاد ، در نشست ائمه جمعه و جماعات استان کردستان با موضوع راهکارهای مقابله با قاچاق کالا و ارز از دیدگاه فقهی که در محل کتابخانه امام خامنه‌ای سنندج برگزار شد، اظهار کرد: پدیده قاچاق تیشه بر ریشه اقتصاد کشور و استان زده است که با عواقب جبران‌ناپذیر آن هر روزه مواجه هستیم.

وی با بیان اینکه من معتقدم که جنگ هنوز پایان نیافته بلکه تغییر شکل یافته است، خاطرنشان کرد: دشمن به این نتیجه رسیده است که از راه اقتصادی و فرهنگی به اهداف شوم خود برسد.

مدیرکل فرهنگی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در کشور افزود: زمانی که کشور ما آماج حملات دشمن در جنگ تحمیلی قرار گرفت، بزرگ‌مردان ایران حماسه‌های بی‌نظیری آفریدند و با سلامت خود، صلابت را معنا بخشیدند، در آن زمان دشمن، جبهه و صلاح مشخص بود هر دو طرف مقابل یکدیگر به جنگ پرداختند و در نهایت به این نتیجه رسیدند که با قدرت عظیم نظام جمهوری اسلامی از این راه نمی‌توان جنگید و نتوانستند به درخت تنومند و ریشه‌دار انقلاب اسلامی آسیبی برسانند و در نهایت تغییر تاکتیک دادند.

نگارش‌نژاد با بیان اینکه در زمینه قاچاق کالا و ارز دو وجهه مهم مورد حمله دشمنان نظام قرار گرفت، بیان کرد: دشمن با رویکرد فرهنگی و ساختار اقتصادی که در آن نهفته است برنامه‌های خود را برای لطمه زدن به کشور ما آغاز کرد، هرچند در ظاهر کاربرد قاچاق، اقتصادی است اما روح و درونش فرهنگی و ارزشی است.

وی با بیان اینکه پدیده قاچاق دغدغه مقام معظم رهبری است، افزود: بر اساس فرمایش مقام معظم رهبری مسأله قاچاق خطر بسیار بزرگی است که موجب آسیب‌زدن به تولیدات داخلی، تجارت قانونی، سرمایه‌گذاری داخلی و اشتغال شده است که این مهم باید از طریق گفتمان حل شود.

مدیرکل فرهنگی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور عنوان کرد: هجمه دشمنان بسیار خطرناک، سنگین و وحشتناک است چون آنها با هدف قرار دادن اقتصاد و فرهنگ ما و ورود از طریق این دو مسیر بنیان خانواده‌های ایرانی را هدف قرار داده به شکلی که امروز ما شاهد سست‌شدن و ویرانی آن هستیم.

نگارش‌نژاد ایجاد اشتغال پایدار را از وظایف دولت دانست و گفت: جوانان ما اگر بیکار باشند دنبال پدیده قاچاق می‌روند هر چند بحث ما کولبری نیست بلکه قاچاق سازمان‌یافته است.

وی با بیان اینکه در بحث کولبری تنها نیم‌درصد از سود قاچاق به این کولبر مظلوم می‌رسد، افزود: 99 درصد سود آن را صاحبان سرمایه و قدرت می‌برند.

مدیرکل فرهنگی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور گفت: هر یک میلیارد تومان قاچاق کالا 100 هزار فرصت شغلی را از بین می‌برد که این مهم نقد جدی را به دولت وارد می‌کند.

وی به پدیده قاچاق و محدودیت‌های شغلی در مناطق مرزی کشور اشاره کرد و افزود: بیکاری در مناطق محروم و مرزی به تبعات رابطه مستقیمی با فساد، ناهنجاری اجتماعی، قتل، طلاق دارد پس این مهم نیاز به بررسی کارشناسانه و همت دست اندرکاران نظام دارد.

 

منبع خبرگزاری: فارس