جهش تولید | چهارشنبه، ۱۲ آذر ۱۳۹۹

نیروهای متخصص محصول آموزش و پرورش پویا هستند - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

نیروهای متخصص محصول آموزش و پرورش پویا هستند

نیروهای متخصص محصول آموزش و پرورش پویا هستند


رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان:

نیروهای متخصص محصول آموزش و پرورش پویا هستند

بهرام نصراللهی زاده روز چهارشنبه در آیین گرامیداشت هفته معلم در دیواندره با بیان اینکه نقش آموزش و پرورش در ساختن انسان های آگاه و پویا بر هیچ صاحب نظری پوشیده نیست افزود: رشد و توسعه یک کشور به پرورش انسان های آگاه بستگی دارد چیزی که در ادبیات توسعه به عنوان توسعه انسانی مطرح است.
وی اظهار کرد: کشورهای پیشرفته با پی بردن به اهمیت نقش سواد و آموزش در امر توسعه، سرمایه گذاری های بزرگی در این زمینه کرده اند و توجه ویژه ای به آن داشته اند چون اعتقاد دارند که منشاء تمامی اختراعات و اکتشافات و پیشرفت های اقتصادی - اجتماعی را علم و پژوهش و در یک کلام آموزش و پرورش برعهده دارد و به سامان می رساند.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان پایه و اساس توسعه اقتصادی و اجتماعی هر کشوری را نیروی انسانی ماهر و متخصص عنوان کرد و گفت: در واقع نیروی انسانی متخصص عامل اساسی تکامل جوامع است.
وی ادامه داد: نیروهای متخصص که محصول آموزش و پرورش پویا هستند توانمندی جامعه را در حل مسائل اقتصادی و اجتماعی بالا برده و آهنگ و قابلیت توسعه جامعه را تقویت می کنند.
نصراللهی زاده افزود: از ابتدای پیدایش تمدن تاکنون، علم، سرمایه عظیم و گرانبهای انسان ها و شاید بزرگترین نیرویی بوده که بشر در اختیار داشته است.
وی بیان کرد: در جهان امروز داشتن استقلال ملی، بهره مندی از توسعه و پیشرفت اقتصادی و برخورداری از رفاه اجتماعی، تنها با کمک گرفتن از پیشرفت های علمی میسر خواهد بود،از این رو کشورهای توسعه یافته، منابع انسانی و مالی خوبی را در خدمت آموزش و پرورش و پژوهش های علمی قرار می دهند.
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش کردستان نیز در این آیین گفت: تعلیم و تربیت در دنیای امروز مفهومی متفاوت با گذشته دارد و نظام های آموزشی امروزی، باید نیروهایی را تربیت و استخدام و بکارگیری کنند که در درک دنیای پیچیده موجود و پرورش قوه تفکر و خلاقیت دانش آموزان، توانمند و مبتکر باشند.
صدیقه عبداللهی افزود: آموزش و پرورش از سازمان هایی است که امروزه بیش از سایر سازمان ها در زمینه پرورش خلاقیت و نو آفرینی مسئولیت دارد چون این نهاد زیر بنای اصلی و عمده شخصیت و دیدگاه های مردمی و رشد ابعاد وجود آدمی است.
هم اکنون حدود 25 هزار معلم در استان کردستان مشغول ارایه خدمات تحصیلی به بیش از 280 هزار دانش آموز در سه هزار و 700 مدرسه در قالب 14 هزار کلاس درس هستند.

 

منبع خبرگزاری: ایرنا

آدرس کوتاه :