جهش تولید | سه‌شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۹

نیروهای راهداری در ایام نوروز در کنار مردم هستند. - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

نیروهای راهداری در ایام نوروز در کنار مردم هستند.

نیروهای راهداری در ایام نوروز در کنار مردم هستند.


مدیر راهداری اداره‌ کل راه و شهرسازی کردستان:

نیروهای راهداری در ایام نوروز در کنار مردم هستند.

به گزارش واحد خبر سنندج، محمد راشد مدرس‌گرجی اظهار داشت: با وجود بارش‌‌های اخیر در کردستان، تمام راه‌های اصلی و فرعی استان باز است و تردد در آنها جریان دارد.

وی افزود: در طول دو روز گذشته چند نوبت برف‌روبی در سطح جاده‌های استان انجام شده است.

مدیر راهداری اداره‌کل راه و شهرسازی کردستان یادآوری کرد: گردنه «تته» در مسیر سروآباد به پاوه به‌خاطر خطرات ریزش بهمن مسدود شده است.

وی عنوان کرد: اکنون در مسیرهای مواصلاتی استان مشکل خاصی وجود ندارد ولی به دلیل گزارش هواشناسی استان مبنی بر بارش برف در روزهای آینده، اکیپ‌های راهداری در آماده‌باش کامل هستند.

مدرس‌گرجی افزود: 400 نفر نیرو در قالب 40 اکیپ با بکارگیری 300 دستگاه ماشین‌آلات سبک و سنگین در طرح‌های زمستانه و نوروزی استان کردستان حضور دارند.

مدرس‌گرجی همچنین از فعالیت 30 راهدارخانه ثابت و سیار در استان کردستان با هدف خدمات‌رسانی به مسافران خبر داد و گفت: از آغاز طرح زمستانه تاکنون دو هزار مسافر در راه مانده در این راهدارخانه‌ها اسکان یافته‌اند.

وی در ادامه به برخی از اقدامات راهداری استان در راستای استقبال از مهمانان نوروزی اشاره کرد و گفت: 200 کیلومتر خط‌کشی در مسیرهای مورد نیاز انجام شده و 8 نقطه پرتصادف آشکارسازی شده است.

به گفته مدیر راهداری اداره‌کل راه و شهرسازی کردستان، نصب تابلوهای علائم ترافیکی، تعویض و نوسازی چراغ‌های تونل‌ها و لکه‌گیری جاده‌ها از دیگر اقدامات این بخش در کردستان بوده است.

آدرس کوتاه :