جهش تولید | دوشنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۹

نیاز کشور، مجلسی با هدف قانونگذاری برای شرایط فعلی است - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

نیاز کشور، مجلسی با هدف قانونگذاری برای شرایط فعلی است

نیاز کشور، مجلسی با هدف قانونگذاری برای شرایط فعلی است


نیاز کشور به مجلسی قانونگذار

نیاز کشور، مجلسی با هدف قانونگذاری برای شرایط فعلی است

عبدالمحمد زاهدی ظهر امروز در مراسم بزرگداشت پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: انقلاب ما تنها انقلاب ضداستبدادی در دنیا و مردمی‌ترین انقلاب تاریخ است.

وی با اشاره به اینکه در طول انقلاب، تلاش بر این بوده تا همواره بر اساس برنامه عمل شود، گفت: در مقطعی دولتی بر سر کار آمد که سیاستش با آنچه طی سال‌های گذشته انجام شد مغایر و عکس آن بود.

زاهدی با بیان اینکه آن دولت، اقدام به انحلال سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کرد، این امر را موجب باز شدن مسیر برای تصمیمات خلق‌الساعه و آنی در آن دوران ذکر کرد و افزود: مجموعه‌ای با نیروهای متخصص که سیاست‌های مختلف فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی را دنبال می‌کرد منحل شد.

استاندار کردستان تصریح کرد: این موضوع منجر به تصمیم‌گیری‌های دیگری شد، به طوری که امروز با بیش از 400 هزار میلیارد تومان پروژه نیمه‌تمام در کشور مواجه هستیم.

وی تعهدات سفرهای استانی دولت قبل را در کل کشور 211 هزار میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: تا پایان سال گذشته تنها 68 هزار میلیارد تومان از این تعهدات محقق شد.

زاهدی در ادامه با اشاره به زمانبر و در عین حال مفید بودن احیای سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی در دولت یازدهم، به بحث هسته‌ای نیز گریزی زد و اظهار کرد: برقراری ارتباط با دنیا و رفع تحریم‌ها، آینده روشنی را پیش روی ما قرار می‌دهد.

استاندار کردستان با اشاره به اینکه نتایج این توافق ممکن است در کوتاه‌مدت حاصل نشود، گفت: در دوران پسابرجام سه بخش باید وظیفه خود را به درستی انجام بدهند که یکی از آنها دولت است.

وی با اشاره به اینکه دولت باید با اتکا به برنامه‌ریزی توسعه‌محور و آینده‌نگر از فضای به وجود آمده برای توسعه کشور استفاده کند، خاطر نشان کرد: توسعه نامتوازن قوام کشور را در پی نخواهد داشت.

زاهدی همچنین با یادآوری انتخابات مجلس شورای اسلامی، نیاز کشور را مجلسی با هدف قانونگذاری برای شرایط فعلی دانست و افزود: اما در تبلیغات انتخاباتی، آنچه مغفول می‌ماند، قانونگذاری است.

وی با بیان اینکه مردم باید از کاندیداها، وظیفه اصلی مجلس را جویا شوند، گفت: نماینده باید راهکار قانونی برای تغییر قوانین در نقاطی که ایراد دارد را بیابد.

استاندار کردستان در پایان با تأکید بر ضرورت حضور حداکثری مردم در انتخابات، مسائل بین‌المللی و نیز روی کار آمدن مجلسی با نظر اکثریت مردم را دلایل این مشارکت گسترده دانست.

                                                                                                                                                                                                                  پایگاه خبری : فارس

آدرس کوتاه :