رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۴ مهر ۱۳۹۸

نگاه توسعه ای سپاه به امنیت، مدرن ترین نوع برخورد با مقوله امنیت است - نمایش محتوای خبر

 

 

نگاه توسعه ای سپاه به امنیت، مدرن ترین نوع برخورد با مقوله امنیت است

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان گفت:

نگاه توسعه ای سپاه به امنیت، مدرن ترین نوع برخورد با مقوله امنیت است

بهرام نصراللهی زاده در جریان بازدید سردار رجبی فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان از سازمان مدیریت و برنامه ریزی، با اشاره به اینکه اعلام آمادگی سپاه پاسداران برای کمک جدی به توسعه کردستان یک قوت قلب بزرگ است، گفت: مسئولیت اصلی سپاه تأمین امنیت است، اما وقتی امنیت کردستان را در توسعه و آبادانی تعریف می کند، این یک دیدگاه مترقی، انسانی و مبتنی بر آموزه های دینی و اخلاقی است.

وی تصریح کرد: قبل از انقلاب و براساس مفاد قرارداد 1975 الجزایر، برای تأمین امنیت و آرامش مرزها، طرح این بود که تا شعاع 20 کیلومتری روستاهای مرزی تخلیه و تخریب شوند اما امروز سپاه در نقطه صفر مرزی طرح هایی در راستای معیشت مردم اجرا می کند و این یعنی اعتماد به مردم و ایمان به حضور مردم.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان تاکید کرد: نگاه توسعه ای سپاه به امنیت، از نظر علمی مدرن ترین نوع نگاه امنیتی تلقی می شود و امروزه نگاه های سنتی به امنیت منسوخ شده است و باید قدردان این رویکرد سپاه باشیم.

 

آمادگی سپاه برای مشارکت در توسعه، یک فرصت طلایی برای کردستان است

 

نصراللهی زاده گفت: نیازهای انسانی، فرهنگی و اجتماعی شهروندان وقتی تأمین شود، شهروندان با تعلق خاطر بیشتری زندگی می کنند و نقش و رسالتی که امروز سپاه آن را اعلام می کند جای تقدیر ویژه دارد و یک فرصت طلایی برای کردستان محسوب می شود.

وی تأکید کرد: مقام معظم رهبری بعد از جنگ دستور دادند که امکانات نیروهای نظامی در خدمت سازندگی کشور قرار گیرد و اجرای بزرگترین پروژه های کشور توسط قرارگاه خاتم الانبیاء اجرای همان فرمان مقام معظم رهبری است.

بهرام نصراللهی زاده خاطرنشان کرد: توسعه کردستان فقط خواست مردم نیست بلکه خواست و مطالبه جدی نظام است.

به گفته نصراللهی زاده : کردستان باید به درجه ای از آبادانی و توسعه برسد که الگوی دیگر استان ها باشد.

توسعه کردستان با هماهنگی بین بخش های مختلف نظام ایجاد می شود

وی گفت: توسعه کردستان با اجماع و هماهنگی بین بخش های مختلف نظام ایجاد می شود و هماهنگی بین نظام تدبیر و برنامه ریزی، نهادهای حاکمیتی و نظام اجرایی، توسعه کردستان را شتاب می بخشد.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی با بیان اینکه استان کردستان جزو ثروتمندترین استان های کشور از نظر منابع طبیعی و انسانی به شمار می آید، گفت: کردستان با دو درصد مساحت کشور، هفت درصد آب های کشور و 6 درصد اراضی قابل کشت کشور را در اختیار دارد.

وی گفت: امروز اراده جدی برای عملیاتی کردن سیاست های توسعه در کردستان وجود دارد و دراین راستا جهت گیری توسعه ای سپاه را یک غنیمت و فرصت طلایی برای کردستان به شمار می آوریم.

نصراللهی زاده گفت: کوچکترین مشکل امنیتی در هر جایی موجب فرار سرمایه و سرمایه گذاری می شود، امروز خوشبختانه سپاه و دیگر نهادهای مسئول امنیت نه تنها دغدغه های امنیتی کردستان را مرتفع نموده اند بلکه دغدغه مشارکت و نقش آفرینی جدی در روند توسعه کردستان را دارند و این رویکردی ارزشمند است.

کردستان باید به نماد اراده نظام برای سازندگی تبدیل شود

به گفته نصراللهی زاده کردستان باید به نماد و تابلوی اراده نظام برای سازندگی و عمران تبدیل شود و خوشبختانه امروز در همه حوزه ها شاهد نوعی همگرایی برای تحقق این موضوع هستیم.

وی در تشریح این موضوع که توسعه کردستان مطالبه جدی نظام است، گفت: سال ها در کردستان یک ذهنیت وجود داشت که گویا نظام بدنبال استحاله فرهنگی و هویتی کردستان است، اما مقام معظم رهبری با درایت خود کردستان را یک استان فرهنگی معرفی کردند و یا از زبان کردی بعنوان سرمایه ملی نام بردند و این جهت گیری مهمترین سرمایه اجتماعی برای پیشبرد امر توسعه استان است.

دوره جهش کردستان به سمت توسعه آغاز شده است

وی گفت: خوشبختانه دوره جهش استان به سمت توسعه آغاز شده و لازمه این امر تلاش شبانه روزی همگانی است تا کاستی های موجود در روند توسعه کردستان مرتفع شود.

نصراللهی زاده خاطرنشان کرد: متاسفانه زیر ساختها در کردستان ضعیف است و امروز با سرمایه گذاری در ایجاد و احداث زیر ساخت های مورد نیاز می توان در آینده زمینه های توسعه را هموارتر کرد.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان نیز از اعلام آمادگی صددرصدی این سازمان برای همکاری با دیگر دستگاهها و نهادها جهت مشارکت در توسعه کردستان خبر داد و گفت: اراده سپاه برای یاری دولت در استان کردستان رخداد مبارکی است که باید قدر آن را دانست.

منبع خبر:پایگاه اطلاع رسانی استانداری