جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

نورپردازی های مدرن در کامیاران اجرا می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

نورپردازی های مدرن در کامیاران اجرا می شود

نورپردازی های مدرن در کامیاران اجرا می شود


ک

عبدالله نصرتی روز چهارشنبه در جریان بازدید از روند اجرایی نور پردازی های شهر کامیاران افزود: با توجه به وجود پتانسیل پارک ها و فضاهای سبز شهر و استفاده شهروندان از این مکان ها نیاز است که زمینه و بسترهای لازم آرامش و آسایش شهروندان را از طرق مختلف فراهم نمود.
وی با اشاره به اینکه شهرداری اقدام به خریداری لامپ های ال ای دی و نصب آنها در میادین شهر نموده است، اظهار کرد: با اجرای پروژه های مختلف نورپردازی در شهر تلاش بر این است تا سیمای المان ها، پارک ها و مکان های عمومی متفاوت از گذشته شود.
به گفته وی از کارهای انجام شده در این راستا طی شش ماه اول امسال نورپردازی میدان های امام خمینی(ره)، شورا، امام شافعی، فلکه آب در ترمینال شهدا، المان شهدای گمنام با بهره گیری از لامپ های کم مصرف ال ای دی و نصب چراغ های دفنی برای نورپردازی درختان در بلوارها و پارک ها است.
شهردار کامیاران در ادامه از خریداری و نصب پروژوکتورهای RJB در آبنماهای پارک های شهر خبر داد و تاکید کرد: در طی شش ماهه اول امسال سیستم روشنایی و نورپردازی پارک های شهر مورد ترمیم و بازسازی قرار گرفته است.
نصرتی به شناخت ویژگی های شهر و سیمای شبانه آن اشاره کرد و گفت: به صورت کارشناسی مطالعات مربوط به نور و اثرات آن در محیط، تکنیک ها و اهداف نورپردازی و طراحی منظر شهری در برنامه ریزی های شهرداری مورد توجه قرار گرفته است
وی اهداف تعریف شده در این زمینه را عملکردی، زیبایی شناختی، هویت بخشی و ایجاد جذابیت در محیط شهری برای شهروندان بیان کرد و افزود: افزایش سر زندگی، سکونت پذیری، امنیت و رونق اقتصادی شهر و در نهایت ارتقا کیفیت شهر کامیاران در هنگام شب و بهبود سیمای شبانه شهر در سایه چنین حرکت هایی به خوبی اتفاق می افتد.
شهردار کامیاران گفت: این اقدام زمینه ای را فراهم می کند تا بیشتر و بهتر سیما و منظر شهری بهبود یافته و مورد توجه میهمانان، گردشگران و مسافران قرار گیرد.
اقدامات انجام شده در این راستا در شهرستان طی شش ماه اول سال 1395 شامل تامین برق سه فاز فضای سبز کنار میدان میوه و تره بار، بهسازی و نصب لامپ های ال ای دی در مزار شهدای کامیاران، بازسازی سیستم نورپردازی و روشنایی پارک کنار گذر بلوار کردستان، بهبود سیستم روشنایی اطراف پارک شهر بازی، بهسازی سیستم انتقال آب فضای سبز شهربازی و پارک مولوی در محوطه هفت کانیان، تعمیر و بازسازی سیستم روشنایی کشتارگاه شهرداری است.
کامیاران در 65 کیلومتری جنوب سنندج واقع شده است.

 

آدرس کوتاه :