جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ فروردین ۱۳۹۹

نهم دی ماه روز غیرت دینی و حماسه ملی است - نمایش محتوای خبر

 

 

نهم دی ماه روز غیرت دینی و حماسه ملی است

امام جمعه قروه:

حجت‌الاسلام حسن باباییان در خطبه‌های نماز جمعه این هفته  شهرستان قروه اظهار داشت: نهم دی ماه روز غیرت دینی و روز حماسه ملی است.

وی افزود: هرانسانی که به ایران اسلامی عشق بورزد و هر انسانی که غیرت دینی داشته باشد بر این روز بزرگ افتخار می‌کند.

امام جمعه قروه خاطرنشان کرد: نهم دی ماه همانند 22 بهمن ماه تجسم بارزی از ماهیت انقلاب اسلامی بر پایه هویت و ماهیت انقلاب یعنی روح دیانت حاکم بر دل‌های مردم بود.

باباییان با بیان اینکه نهم دی ماه همانند 22 بهمن از ایام الله به معنای حقیقی کلمه است، گفت: حضور عظیم و خروشان مردمی در این روز پاسخ محکمی بر دهان یاوه‌گویان و استکبار جهانی بود.

وی ادامه داد: در روزهایی که آمریکای جنایتکار،رژیم غاصب صهیونیستی، انگلیس و منافقین دست به دست یکدیگر داده بودند متاسفانه بسیاری از افرادی که به برکت انقلاب اسلامی جایگاه و مقامی کسب کرده بودند نیز در کنار انان ایستاده بودند و به دنبال از بین بردن انقلاب اسلامی بودند.

باباییان با بیان اینکه دشمن به دنبال از بین بردن انقلاب و پیچیدن طومار انقلاب بود افزود: انقلاب ما حاصل خون هزاران هزار شهیدی است که در راه دفاع از ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب اسلامی جان خود را فدا کرده‌اند و دشمن باید بداند که مردم ما اجازه نخواهند داد که دشمنان به اهداف پلید خود دست یابند.

وی خواستار حضور مردم در برنامه های باشکوه یوم‌الله نهم دی شد و تصریح کرد: مردم باید در برنامه های باشکوه و پرغرور و حماسی نهم دی ماه حضور داشته باشند و قلب دشمنان اسلام را نا امید کنند.

خطیب نماز جمعه شهرستان قروه در بخش دیگری از سخنان خود به اهمیت حضور در مسجد اشاره نمود و با تاکید بر لزوم حضور جوانان در مساجد گفت: نباید مسائلی چون امتحانات مدارس و دانشگاه‌ها موجب فاصله گرفتن جوانان از مساجد شود.

وی از ایجاد کلاس‌های تقویتی برای درسی برای نوجوانان در مسجد جامع شهر خبر داد و گفت: به همت جوانان و نخبگان دانشگاهی شهرستان قروه به زودی دانش‌آموزان می‌توانند با حضور در مسجد جامع در کلاس‌های تقویتی و رفع اشکال درسی شرکت نمایند.