جهش تولید | چهارشنبه، ۷ آبان ۱۳۹۹

نمایش هیوا - نمایش محتوای صدا

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

نمایش هیوا

نمایش هیوا


نمایش هیوا

 

خلاصه داستان نمايش

حاج هومر تاجری است ثروتمند که 3 همسر اختیار کرده است و تنها از همسر سوم صاحب پسر می شود و اسمش را هیوا می گذارد. حاج هومر زیاد به دخترانش توجه نمی کند و در عوض تمام هم و غمش هیوا است و همه چیز را در اختیارش می گذارد و همین باعث اهمال در تربیت او می شود. هیوا بر اثر تربیت نادرست پدر و مادر و عدم توجه پدر به تربیتش، با رفقای ناباب و دوستان منحرف دمخور و دوست می شود. همین امر باعث می شود منحرف شده و به انواع خلافها و از جمله قاچاق و اعتیاد به مواد مخدر و قمار و غیره روی بیاورد.

مادر زودتر متوجه انحراف پسر می شود و به حاج هومر اخطار می کند اما پدر همسرش را سرزنش می کند و میگوید هیوا نگه دارنده مال و نام و منسب اوست و همینکه همسر اختیار کند خوب می شود. اما تقدیر چیز دیگری می خواهد. هیوا توسط پلیس در حین ارتکاب جرم دستگیر و به ده سال زندان محکوم میشود. هیوا چندین سال در زندان می ماند و متحول می شود وکیل جوانی به نام ساعد که وکالتش را پذیرفته است در او تاثیر می گذارد. در آغاز تصور می کند وکیل را پدرش فرستاده است اما بعدا متوجه می شود خواهران ناتنی اش برای او وکیل گرفته اند. وکیل در اصل خواهر زاده اوست و تا روز آزادی هیوا هویت خود را مشخص نمی کند.

هیوا از زندان آزاد می شود و مورد عفو مشروط است اما به خانه پدر برنمی گردد بلکه به روستای محل سکونت خواهرانش می رود و زمانی برمی گردد که به عنوان کشاورز نمونه کشوری لوح و جایزه دریافت می کند و آن روز بر سر مزار مادرش میرود و از او حلالیت می طلبد و سپس به خانه نزد پدر بازمی گردد .

 

 

پیام و هدف: شناخت فرهنگ مردم و جلوگیری از برخی آموزه های نادرست، تحول در انسان

ضرورت طرح: تبیین عوامل مهم در انحراف جوانان

ويژگي شخصيت هاي داستان هیوا : جوانی منحرف و خودسر و مرفح که شیوه غلط والدین باعث انحرافش شده است .

حاج هومر : مرد ثروتمند و تاجر فرش

 

عوامل برنامه:

تهیه کننده و نویسنده: علی یونسی

کارگردان: علاءالدین حسنی

صدابردار: ندا سودمند