جهش تولید | چهارشنبه، ۷ خرداد ۱۳۹۹

نمایش زیر و به رد - نمایش محتوای صدا

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

نمایش زیر و به رد

نمایش زیر و به رد


Loading the player...
نمایش زیر و به رد

دزد و تاجر در صحرایی بی آب و علف بهم می رسند. دزد یک مشک آب داشت و تاجر اسبی و مشک خالی آب و صندوقچه ای پر از زر و حالی زار.

تاجر از تشنگی نای راه رفتن ندارد. اسبش نیز بدتر از او همانجا تلف می شود و تاجر صندوقچه را برمیدارد و به راه می افتد. دزدی او را تعقیب می کند از ترس اینکه مبادا آن دزد هم جانش را بگیرد و هم مالش را به فکر چاره می افتد. بهمین منظور آن جوان را صدا زده و پیشنهاد معامله می کند و صندوقچه زر خود را در ازای مشک آب با او معاوضه می کند. جوان بی تجربه صندوقچه زر را گرفته و از ترس اینکه مبادا تاجر از معامله اش پشیمان شود سریع راه می افتد و تاجر نیز با خوردن آب جان می گیرد و چون می داند دزد ناشی چه اشتباه بزرگی را مرتکب شده و به زودی از بی آبی هلاک شده و صندوقچه اش بی صاحب می ماند.

پس از تجدید قوا برای پس گیری سرمایه اش پشت سر دزد به راه می افتد و سرانجام او را در حالی پیدا می کند که در حال احتظار است و مرگ را در انتظار است. از کرده های خود پشیمان و از خدا طلب مغفرت و یاری می جوید. در آن حال تاجر ناجی او می شود. مشک آب را به جوان می دهد و صندوقچه اش را پس می گیرد و چون جوان را نادم و مستاصل می بیند دلش به رحم می آید و به او دستمایه ای می دهد تا با آن سرمایه کاری پیشه کند و از دزدی و راه زنی دست بردارد.

 

هدف: تقبیح نمودن طمع و بیاد آوردن نعمت آب و ارزش حیاتی آن

موضوع (پيام): اخلاقی

ويژگي شخصيت هاي داستان: دزد جوان و تاجر میانسال

 

تاریخ تولید: 1392/01/01

تهیه کننده: علاءالدین حسنی

نویسنده: علی یونسی

کارگردان: علی یونسی

بازیگران: ارسلان سودمند – آزاد پیرخضری – علاءالدین حسنی – فتانه مرادی – افشین خدری – علی یونسی

صدابردار و افکتور: مهران حرمی