رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۸

نمایش اقتدار در کُردستان - نمایش محتوای خبر

 

 

نمایش اقتدار در کُردستان

Loading the player...

دانلود

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کُردستـــان، فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر ۲۸ پیاده کُردستان در این مراسم، گفت: دفاع مقدس از پُرافتخارترین حماسه‌های تاریخی معاصر است که با خون شهدا و دلاورمردی‌های جانبازان رقم خورده است.

امیر سرتیپِ دوم ابوالفضل برزگری، افزود: دفاع مقدس جبهه ایست به وسعت تاریخ که تبلور ایمان فرزندان ایران زمین است و نسل‌های امروز باید با آن آشنا شوند. 
وی به تداوم جنگ دشمنان اشاره کرد و افزود: هم اکنون دشمن با جنگ اقتصادی در صدد ایجاد اغتشاش و ناامیدی در میان مردم ایران است. 
یکی از همرزمان شهید صیاد شیرازی و شهیدامان الهی هم در این مراسم با اشاره به امنیت امروز کُردستان، گفت: این امر میسر نمی‌شد مگر با رشادت و از خودگذشتگی مردان بزرگی که از دنیا و همه چیز آن گذشته اند.
امیر احمد اسدی افزود: امنیت کنونی کُردستان خواست مردم این استان است و همراهی و همدلی مردم به امنیت کنونی ثبات بخشیده است. 
دولت عراق در ۲۶ شهریورماه ۱۳۵۹، عهدنامه مرزی ۱۹۷۵ الجزایر را به طور یک جانبه لغو کرد و پنج روز بعد از آن، یعنی در ۳۱ شهریورماه ۱۳۵۹، پس از کسب موافقت واشنگتن تهاجم گسترده ۸ ساله را از طریق زمین و هوا و دریا به خاک مقدّس جمهوری اسلامی ایران آغاز کرد.