جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

نمایش اقتدار در کُردستان - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

نمایش اقتدار در کُردستان

نمایش اقتدار در کُردستان


در نخستین روز هفته دفاع مقدس

نمایش اقتدار در کُردستان

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کُردستـــان، فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر ۲۸ پیاده کُردستان در این مراسم، گفت: دفاع مقدس از پُرافتخارترین حماسه‌های تاریخی معاصر است که با خون شهدا و دلاورمردی‌های جانبازان رقم خورده است.

امیر سرتیپِ دوم ابوالفضل برزگری، افزود: دفاع مقدس جبهه ایست به وسعت تاریخ که تبلور ایمان فرزندان ایران زمین است و نسل‌های امروز باید با آن آشنا شوند. 
وی به تداوم جنگ دشمنان اشاره کرد و افزود: هم اکنون دشمن با جنگ اقتصادی در صدد ایجاد اغتشاش و ناامیدی در میان مردم ایران است. 
یکی از همرزمان شهید صیاد شیرازی و شهیدامان الهی هم در این مراسم با اشاره به امنیت امروز کُردستان، گفت: این امر میسر نمی‌شد مگر با رشادت و از خودگذشتگی مردان بزرگی که از دنیا و همه چیز آن گذشته اند.
امیر احمد اسدی افزود: امنیت کنونی کُردستان خواست مردم این استان است و همراهی و همدلی مردم به امنیت کنونی ثبات بخشیده است. 
دولت عراق در ۲۶ شهریورماه ۱۳۵۹، عهدنامه مرزی ۱۹۷۵ الجزایر را به طور یک جانبه لغو کرد و پنج روز بعد از آن، یعنی در ۳۱ شهریورماه ۱۳۵۹، پس از کسب موافقت واشنگتن تهاجم گسترده ۸ ساله را از طریق زمین و هوا و دریا به خاک مقدّس جمهوری اسلامی ایران آغاز کرد.

آدرس کوتاه :