جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ فروردین ۱۳۹۹

نمایشگاه صنایع دستی و گردشگری در سقز افتتاح شد - نمایش محتوای خبر

 

 

نمایشگاه صنایع دستی و گردشگری در سقز افتتاح شد

نمایشگاه نوروزی

نمایشگاه صنایع دستی و گردشگری در سقز افتتاح شد

به گزارش واحد خبر سنندج، رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سقز در آئین گشایش این نمایشگاه در مجتمع تجاری زوزان در مسیر سقز – بانه گفت:در این نمایشگاه، هنرمندان صنایع دستی این شهرستان و جمعی از موسسات خیریه و صنعتگران زندان آثار خود را به نمایش و برای فروش گذاشته اند.

حمید گلالی پور با بیان اینکه این نمایشگاه در مسیر مسافرانی که قصد سفر به شهر بانه دارند قرار دارد اظهار کرد:این نمایشگاه تا پایان روز پنجم فرودین باز خواهد بود.

وی اعلام کرد:این نمایشگاه با همکاری فرمانداری ویژه، شورای اسلامی و شهرداری، دانشگاه علمی کاربردی،اداره  میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و کانون تبلیغاتی پویان برگزار شده است.

او با بیان اینکه شهرستان سقز ظرفیت پذیرش چهار هزار مسافر در شبانه روز را دارد یادآورشد:چهار هتل و چهار مهمانپذیر با ظرفیت 250 نفر، دو خانه معلم با ظرفیت 400 نفر، 32 مدرسه با 215 کلاس درس و دو هزار نفر ظرفیت، آماده پذیرش مسافران و گردشگران در نوروز سال جدید است.

وی اضافه کرد: همچنین در شهر صاحب و روستاهای ایرانخواه، تموغه و میرده که در مسیر رفت و آمد مسافران قرار دارد چهار مدرسه جهت اسکان مسافران پیش بینی شده است.

او با بیان اینکه شهرستان سقز دارای 350 اثر تاریخی، طبیعی و معنوی است که 150 مورد از آنها در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده و 10 اثر دیگر نیز در نوبت ثبت قرار دارد اظهار کرد: در تعطیلات سال گذشته بیش از 75 هزار مسافر وارد سقز شدند و در این شهرستان اقامت گزیدند.