جهش تولید | چهارشنبه، ۱۲ آذر ۱۳۹۹

نماز جمعه - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

برنامه های سیما

نماز جمعه

نماز جمعه


برنامه خطبه های نماز جمعه شهر سنندج برنامه ای است با موضوع معارف اسلامی و مسائل اجتماعی که روزهای شنبه هر هفته به مدت 15 دقیقه از سیمای مرکز کردستان پخش می شود.

این برنامه به پوشش تصاویری از مراسم عبادی، سیاسی نماز جمعه می پردازد که خطیب نماز جمعه در ارتباط با موضوعات مختلف دینی و روزمره بیاناتی را برای نمازگزاران ایراد می نمایند  و گزارشهایی از مردم شرکت کننده در نماز جمعه تولید و پخش می گردد.

هدف این برنامه : اهمیت فریضه عبادی، سیاسی نماز جمعه و همچنین ریشه دارکردن شناخت و باور عمومی نسبت به «ارزشها و بنیان های فکری انقلاب و نظام اسلامی» و «ولایت فقیه» - ترغیب جامعه به عبادات اسلامی - رعایت و گسترش باورهای دینی و ترویج معارف اسلامی - آموزش احکام و آداب و مناسک دعا و زیارت - تقویت روحیه ی توکل به خدا و محبت به بندگان او  - رعایت و گسترش شعائر اسلامی (امر به معروف و نهی از منکر) - ترویج واجبات و عبادات در فضای جامعه و خانواده - عبادت و برندگی، یاد خدا، امید از دیدگاه قرآن، توجه به مولفه های همگرایی در میان جهان اسلام.

 این برنامه به تهیه کنندگی آقای شاهو شکیبایی دارای آیتم های پخش خطبه های نمازجمعه و گزارش مردمی است که از اوایل سالجاری تاکنون 52 برنامه آن پخش شده است.

 

عوامل برنامه:

تهیه کننده: شاهو شکیبایی

گزارشگر: رامیار روحی

تدوینگر: حیدر شکیبا