جهش تولید | دوشنبه، ۶ بهمن ۱۳۹۹

نماز جمعه، مرکز بصیرت و هدایت جامعه اسلامی - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

نماز جمعه، مرکز بصیرت و هدایت جامعه اسلامی

نماز جمعه، مرکز بصیرت و هدایت جامعه اسلامی


نماز جمعه، مرکز بصیرت و هدایت جامعه اسلامی
به گزارش خبرگزاری صداوسیمامرکز کردستان، این مطلب را جانشین دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا در همایش گرامیداشت سالروز تشکیل اولین نماز جمعه بعد از انقلاب بیان کرد و گفت: در این شرایط که شیوع کرونا باعث تعطیل شدن نماز جمعه شده باید از ظرفیت فضای مجازی برای هدایت مردم استفاده کرد .

حجت الاسلام والمسلمین حیدر مصلحی با اشاره به شعار ایران قوی، همبستگی ملی و مسئولیت اجتماعی به عنوان شعار سالروز تشکیل نماز جمعه گفت: برپایی نماز جمعه و ائمه جمعه قدرتمند یکی از نماد‌های ایران قوی است .

وی در ادامه به توطئه‌های دشمن در چهل سال گذشته اشاره کرد و گفت: از ابتدای انقلاب تاکنون ما با انواع دشمنی‌ها و توطئه‌ها از جمله داعش ابتدای انقلاب، و نفاق و جنگ تحمیلی روبرو بودیم تا اینکه بیانیه گام دوم انقلاب از طرف رهبر طراحی‌های چند ساله دشمنان برای از بین بردن انقلاب را نقش بر آب کرد .

جانشین دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا در ادامه از نفوذ به عنوان یکی دیگر از حربه‌ها و توطئه‌های دشمنان برای متوقف کردن انقلاب نام برد و گفت: تمدن اسلامی شیر خفته‌ای است که با آمدن امام خمینی(ره)  بیدار و در تمام دنیا تاثیر گذار شد .

مدیر کل صدا و سیمای مرکز کردستان هم در این همایش از نماز جمعه به عنوان رسانه موثر در استمرار حرکت اسلامی و انقلابی نام برد و گفت: تریبون نماز جمعه در استان کردستان رسانه‌ای محکم انقلابی و هم افزاست .

جعفر عبدالملکی با اشاره به اینکه همه رسانه‌ها امروز در معرض قضاوت هستند و کوچکترین خطا بزرگترین پیامد و سوءاستفاده از طرف دشمنان را به دنبال خواهد داشت گفت: امروز دیگر همچون گذشته نیست که چند رسانه محدود مرجعیت را داشته باشند بنابراین رسانه‌ای موثر است که روایت دقیق تری از مسائل را ارائه کند .

وی همچنین با اشاره به فعالیت بیش از ۵۰ شبکه ماهواره‌ای کردی زبان و اینکه امروز دشمن به دنبال اثر گذاری بر روی جوانان است گفت: خط اصلی در تمام مسائل را با رویکرد ها‌ی ملی و بین المللی و برون مرزی رهبر تعیین می‌کند .

فایق رستمی امام جمعه سنندج و نماینده مردم در مجلس خبرگان رهبری هم از معرفت و عرفان به عنوان دو مسئله‌ی مهمی که دشمن به دنبال از بین رفتن آن است اشاره کرد و گفت با برپایی مصلا‌های نماز جمعه سنگر مودت و رحمت با ز هم برپا خواهد شد .

سید محمد علی رضایی رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان هم مطالبی درباره اهمیت برپایی نماز جمعه بیان کرد.
آدرس کوتاه :