جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

نقش مردم در حوزه آبخیزداری مورد توجه قرار گیرد - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

نقش مردم در حوزه آبخیزداری مورد توجه قرار گیرد

نقش مردم در حوزه آبخیزداری مورد توجه قرار گیرد


استاندار کردستان گفت:

نقش مردم در حوزه آبخیزداری مورد توجه قرار گیرد

عبدالمحمد زاهدی در جلسه طرح مدیریت جامع حوزه های آبخیز استان کردستان با بیان اینکه برنامه ریزی های  که در حوزه آبخیزداری به اجرا در می آید برای مردم است اظهار داشت: مردم گاها در محل سکونت خود کارهای موفقی در حوزه آبخیزداری و حفاظت از منابع آب و خاک انجام می دهند که باید از این تجربیات به نحو مطلوب استفاده کرد.

وی توجه به اقتضائات اجتماعی و طبیعی در اجرای طرح های آبخیزداری را مهم دانست و عنوان کرد: با توجه به تغییر شرایط آب و هوایی باید بتوان از دل این مدیریت ها خروجی قابل قبولی بدست آورد تا بتوان در آینده بر چالش موجود در حوزه آب فائق آمد.

زاهدی اجرای طرح مدیریت یکپارچه حوزه‌های آبخیز در تکمیل و دربرگیری سند آمایش سرزمین را بسیار موثر دانست و گفت: کردستان  و استان لرستان جزو غنی‌ترین استان‌های کشور از لحاظ منابع آبی به شمار می روند.

استاندار کردستان با بیان اینکه تنها استانی که با بخشندگی به استان‌های دیگر و کشور عراق آب می‌دهد و از هیچ استانی آب وارد این استان نمی‌شودکردستان است ادامه داد: چالش‌های بسیاری در حوزه آب وجود دارد لذا با ید با برنامه‌ریزی درست  ومدیریت منابع آبی نیازهای خود را تامین ، و هم نیاز آب شرب دیگر استانها را تامین کنیم.

وی ادامه داد: میزان بارش ها و آب استان اگر بدرستی مدیریت شود در آینده می تواند از بروز بسیاری از مشکلات جلوگیری کند.

زاهدی در ادامه سخنان خودبر اجرای مدیریت یکپارچه آب و آبخیزداری را موجب توسعه کشاورزی و اجتماعی دانست و اظهار داشت:  در اجرای طرح پایلوت آبخیز داری که قرار است در منطقه دزلی انجام شود از نظر کارشناسان باید نهایت بهره رابرد.

وی منطقه دزلی را از لحاظ آبخیزداری جزو مناطق کم مشکل در استان نام برد و پیشنهاد کرد: یک منطقه دارای چالش در شرق استان نیز به طرح پایلوت اضافه شود.

منبع خبری: پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان

آدرس کوتاه :