جهش تولید | شنبه، ۸ آذر ۱۳۹۹

نظارت همزمان بر ۵۵ هزار شعبه اخذ رای - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

نظارت همزمان بر ۵۵ هزار شعبه اخذ رای

نظارت همزمان بر ۵۵ هزار شعبه اخذ رای


کردستان

نظارت همزمان بر ۵۵ هزار شعبه اخذ رای

ه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، رحمانی فضلی در حاشیه بازدیداز کارگروه فنی اطلاع رسانی ستادمرکزی انتخابات با اشاره به حضور ۱۵۰ متخصص در این بخش گفت:در این مرکز به طور همزمان ۵۵ هزار شعبه و ۲۰۸ حوزه در ۳۱ استان لحظه‌ای رصد می‌شوند و اگر در هر حوزه‌ای اشکال و ایرادی پیش بیاید قابل رصد است و دستورات لازم صادر می‌شود.
وزیر کشور افزود: از لحظه آغاز شمارش آراء درهر شعبه اطلاعات، به ستاد انتخابات کشور منعکس می‌شود و ما هر ساعتی از روز می‌دانیم چند نفر در شعبه رای داده اند.
رحمانی فضلی با اشاره به سازو کار این دوره در حوزه احراز و تجمیع و رصد لحظه‌ای شرکت کنندگان ابراز امیدواری کرد با همکاری شورای نگهبان در انتخابات بعدی بحث اخذ و شمارش الکترونیکی آرا را داشته باشیم.
به گفته وزیر کشور هم اکنون از ۲۵ فرایند رای گیری ۲۴ فرایند آن الکترونیکی است و به لحاظ امنیتی هم هیچ گونه مشکلی در هک کردن و اختلال سامانه نداشته ایم.
وی با بیان اینکه وزارت کشور، استانداریها، فرمانداریها، نیروی انتظامی، هیئت‌های اجرایی و نظارت برای خلق حماسه باشکوه دیگر در کشور آماده اند، از مردم خواست: در ساعت‌های اولیه اخذ رای به شعب مراجعه کنند تا مشکلی که در انتخابات ریاست جمهوری در لحظه‌های آخر و عبور از ساعت ۱۲ شب رخ داد و اخذ رای غیرقانونی بود، رخ ندهد.
آقای رحمانی فضلی اضافه کرد: با توافقی که با شورای نگهبان کردیم، ساعت ختم رأی گیری را طوری اعلام می‌کنیم که تا ساعت ۱۲ شب تمام شود.
وی همچنین از افزایش ۶ هزار شعبه اخذ رای در سراسر کشور از جمله تهران برای سهولت شرکت مردم در انتخابات خبر داد و گفت: امیدوارم با حضور به موقع مردم همگی موفق به رای دادن شوند تا شرمنده آن‌ها نشویم.

نظارت لحظه‌ای و مستقیم بر شعب اخذ رای

وزیر کشور گفت: از طریق کمیته فناوری بر شعب اخذ رای به صورت لحظه‌ای و مستقیم نظارت می‌شود.

آقای عبدالرضا رحمانی فضلی دقایقی پیش در بازدید از ستاد انتخابات کشور و کمیته فناوری این ستاد، با اشاره به اینکه کار انتخابات به روز موعود نزدیک شده است، افزود: در کمیته فناوری ستاد انتخابات کشور ۱۵۰ نفر از متخصصان کشورمان، ۵۵ هزار شعبه و ۲۰۸ حوزه در ۳۱ استان به صورت لحظه‌ای رصد می‌کنند.
وی گفت: بدین ترتیب همه اطلاعات و همه داده‌های حوزه‌های رای گیری فردا در اینجا کاملا قابل ملاحظه و قابل رصد کردن است.
وزیر کشور تصریح کرد: اگر در هر حوزه‌ای هر اشکالی پیش آید، از اینجا کاملا نظارت می‌شود و دستورات لازم داده خواهد شد.
آقای رحمانی فضلی افزود: از لحظه‌ای هم که شمارش آراء آغاز می‌شود هر کدام از داده‌هایی که در آن شعبه وجود دارد مرتب در اینجا منعکس می‌شود.
وی همچنین گفت: بدین ترتیب ما در هر ساعت از روز می‌دانیم، چند نفر به شعب اخذ رای مراجعه کرده اند و چند درصد آمده اند و رای داده اند.
وزیر کشور ابراز امیدواری کرد: با مکانیزمی که اینبار در حوزه احراز و تجمیع لحظه‌ای برای تعداد شرکت کنندگان در انتخابات داریم، انشاء الله در انتخابات بعدی بتوانیم برای اخذ رای و شمارش آراء هم داشته باشیم.
آقای رحمانی فضلی همچنین گفت: وزارت کشور، استانداری‌ها و فرمانداری ها، نیروی انتظامی، هیئت‌های اجرایی و هیئت‌های نظارت همه آمادگی دارند که فردا خلق یک حماسه باشکوه دیگری در کشورمان رخ دهد.

مردم رای گیری را به ساعات و لحظات آخر موکول نکنند
وزیر کشور از مردم خواست رای گیری را به ساعات و لحظات آخر موکول نکنند.
آقای عبدالرضا رحمانی فضلی در حاشیه بازدید از ستاد انتخابات کشور، گفت: خواهش ما از مردم عزیز این است که برای رای دادن از اول وقت مراجعه کنند.
وی با اشاره به مشکلاتی که برای اخذ رای از شرکت کنندگان در انتخابات ریاست جمهوری دور قبل در لحظات آخر پیش آمد، افزود: بنابراین مردم با آرامش و ذوق و شوقی که دارند به شعب اخذ رای مراجعه کنند.
وزیر کشور گفت: حدود شش هزار شعبه اخذ رای را افزایش دادیم و در تهران این افزایش بیشتر است.
آقای رحمانی فضلی افزود: امیدواریم مردم به موقع برای رای دادن مراجعه کنند تا ما شرمنده افرادی که پس از ساعت مقرر مراجعه می‌کنند، نشویم

آدرس کوتاه :