سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۱۱ مرداد ۱۴۰۰

نظارت بر تصادفات جاده ای و واژگونی تانکرهای سوخت مسیر سروآباد افزایش یابد - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

نظارت بر تصادفات جاده ای و واژگونی تانکرهای سوخت مسیر سروآباد افزایش یابد

نظارت بر تصادفات جاده ای و واژگونی تانکرهای سوخت مسیر سروآباد افزایش یابد


مدیر کل بحران استانداری کردستان خبرداد:

نظارت بر تصادفات جاده ای و واژگونی تانکرهای سوخت مسیر سروآباد افزایش یابد

آرتیکاس اقبال ، در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان سروآباد افزود: اختصاص پنج درصد اعتبارات شهرستانی برای ستاد بحران این شهرستان باید در دستور کار مسئولین شهرستانی باشد و این اعتبارات در بحث آب رسانی به روستاها، برطرف کردن مسیرهای حادثه خیز و سایر موارد مهم هزینه شود.
وی به آتش سوزی های اخیر در شهرستان سروآباد اشاره کرد و گفت: علت اصلی بیشتر این آتش سوزی های عوامل انسانی بوده که در این زمینه مردم باید نسبت به طبیعت و محیط زیست خود احساس تعلق بیشتری داشته باشند و در زمان بحران با همکاری و مشارکت با دستگاه های ستاد بحران نسبت به مهار و کنترل آتش سوزی اقدام کنند.
مدیر کل بحران استانداری کردستان با بیان اینکه مردم شهرستان سروآباد مردمانی فعال و مشارکت جو هستند، ادامه داد: در این شهرستان حوادث و بلایای طبیعی از جمله رانش زمین، سقوط دکل برق، قطعی برق و انفجار لوله گاز به وقوع پیوسته که با حضور فعال و به موقع دستگاه ها و ادارات ستاد بحران این شهرستان و حضور خود مردم این شهرستان این حوادث به خوبی مدیریت شده و خطر رفع شده است.
وی اظهار کرد: نحوه پیشگیری، مقابله با بحران و ارتقاء سطح مدیریت در زمان بروز بحران نیازمند فرهنگ سازی و آموزش در جامعه است.
وی گفت: آموزش افراد جامعه برای مقابله با بحران و حوادث غیر مترقبه می تواند آثار و تلفات بحران را کاهش دهد.
وی اولین قدم برای مقابله با بحران را پیشگیری بیان کرد و افزود: پیشگیری باعث می شود، تصمیم گیری در زمان بحران، دقیق، با برنامه، بدون استرس و بدون ریسک باشد و مدیریت کردن بحران بسیار آسان باشد، بنابراین در بحث پیشگیری باید در جامعه بیشتری انجام شود.

 

منبع خبرگزاری: ایرنا

آدرس کوتاه :