جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

نشست شورای آموزش و پرورش منطقه کرانی برگزار شد - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

نشست شورای آموزش و پرورش منطقه کرانی برگزار شد

نشست شورای آموزش و پرورش منطقه کرانی برگزار شد


با حضور مدیر کل آموزش و پرورش کردستان :

نشست شورای آموزش و پرورش منطقه کرانی برگزار شد

 در این نشست قربانی مدیر کل آموزش و پرورش استان با اشاره به اهمیت و جایگاه شورای آموزش و پرورش به عنوان نهاد تصمیم گیر ، گفت : باید همه نهادها و ارگانها جهت ارتقاء کیفیت  تعلیم و تربیت با آموزش و پرورش در تعامل باشند .

 وی در ادامه به مسائل و چالشهای پیش روی آموزش و پرورش پرداخت و گفت : بیشتر مشکلات آموزش و پرورش کشور مربوط به کمبود بودجه و عدم اعتبار می باشد .

 رشید قربانی با شااره به وضعیت پروژه های نیمه تمام آموزشی گفت : 97 میلیارد تومان اعتبار لازم است  تا پروژه های نیمه تمام تکمیل گردد که در این خصوص دولت توان پرداخت این اعتبار را ندارد .

 مدیر کل آموزش و پرورش کردستان از همه مسئولین و اعضای شورای آموزش و پرورش خواست که با همفکری و تعامل نسبت به رفع مسائل و مشکلات اقدام نموده و آموزش و پرورش را یاری نمایند .

 در ابتدای این نشست قاسمی بخشدار منطقه و رئیس شورای آموزش و پرورش کرانی ضمن خیر مقدم به مدیر کل و اعضای حاضر در جلسه از تعامل و همکاری و همدلی رئیس آموزش و پرورش با بخشداری و سایر ارگانها در انجام امورات به ویژه برگزاری انتخابات اسفند ماه تقدیر و تشکر کرد .

 بخشدار در ادامه افزود : این منطقه به دلیل محرومیت و دور بودن از استان به لحاظ بعد مسافت نیاز به نگاه ویژه مسئولین استان به مشکلات و نیاز های منطقه دارد .

 در ادامه مهدی فیضی رئیس آموزش و پرورش منطقه کرانی ، گزارشی مختصر از اقدامات انجام شده در سال 94 در شورای آموزش و پرورش را ارائه کرد و تشکیل صندوق رفاه دانش آموزی ، مقاوم سازی مدارس ، هوشمند سازی کلاسهای درس ، شناسایی افراد بیسواد و جذب آنها ، جذب خیرین مدرسه ساز ، تشکیل کلاسهای کنکور با مشارکت خیرین ، تجلیل از باز نشستگان ، برگزاری جلسه شورای مرکزی انجمن اولیا و مربیان ، پیگیری وصول 5 درصد عوارض را از جمله این اقدامات بر شمرد .

وی هم چنین به بیان مسائل و مشکلات آموزش و پرورش منطقه نیز پرداخت و وجود طرح های نیمه تمام که نیاز به تخصیص اعتبار دارد ، احداث استخر شنا و دارالقرآن ، تجهیز و شیب دار نمودن تالار شهید فهمیده و تامین اعتبار برای حاملهای انرژی را از اهم این مسائل عنوان کرد . 

منبع خبری:اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش

آدرس کوتاه :