جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۹

نخستین نمایشگاه عکس و ابزار آلات استادکاران قدیم در سنندج برپا شد - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

نخستین نمایشگاه عکس و ابزار آلات استادکاران قدیم در سنندج برپا شد

نخستین نمایشگاه عکس و ابزار آلات استادکاران قدیم در سنندج برپا شد


در راستای معرفی مشاغل فراموش شده

نخستین نمایشگاه عکس ابزارآلات و استادکاران قدیم در راستای معرفی هر چه بیشتر مشاغل فراموش شده در نگارخانه شهرداری برپا شد.

معاون فرهنگی و امور اجتماعی شهرداری سنندج صبح امروز در حاشیه بازدید از این نمایشگاه در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سنندج اظهار کرد: با هدف معرفی دانش‌های بومی که بعنوان یک ظرفیت گرانبها در نظام فرهنگی ،اجتماعی  واقتصادی شناخته شده  وهمچین زنده نگه داشتن نام استاد کاران و کسب و کار آنها که در شکل‌گیری هویت نقش بسزایی دارد، نخستین نمایشگاه عکس و ابزار استادکاران قدیم سنندج با عنوان پیشه کونه‌کان سنه در  نگارخانه شهرداری برپا شده است.

 

سرکه‌وت نجفی  گفت: به نگارش در آوردن بخشی از تاریخ اجتماعی منطقه در قالب پیشه‌های کهن و معرفی بیشتر صنعت و هنر استادکاران قدیم در سالی که مزین بنام اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال بسیار حائز است.

وی افزود: این نمایشگاه به همت فریدون حسین‌پناهی نویسنده کتاب مشاغل قدیمی شهر سنندج برپا شده و در این نمایشگاه تصاویر ابزار و استاد کارانی را که زمانی نبض تولید این شهر و حتی کشور را در دست داشتند و آثار فاخری را هم به یاد گار گذاشتند در معرض دید بازدیدکنندگان قرار داده  شده است.

وی تصریح کرد: این هنرمند کتاب مشاغل قدیمی شهر سنندج شامل مجموعه 60 جلدی بوده که تا کنون دو جلد آن با عنوان آهنگری و مسگری به چاپ رسیده است.

وی اعلام کرد: در این نمایشگاه تعداد 150 قطعه عکس و تعداد 500 قطعه ابزار استاد کاران قدیم به نمایش در آمده است.

نجفی خاطرنشان کرد: این نمایشگاه از یکم تا ششم خرداد ماه در نگارخانه شهرداری واقع در خیابان شهدا برپا و بازدید از آن برای عموم آزاد است.

معاون فرهنگی و امور اجتماعی شهرداری سنندج اعلام کرد: علاقمندان به بازدید از این نمایشگاه می‌توانند  صبح ها از ساعت 9:30 تا 12:30 و بعداظهر از ساعت 16:30 تا 20:30 از این نمایشگاه بازدید کنند.

 

آدرس کوتاه :