جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ فروردین ۱۳۹۹

نخستین صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت در سنندج افتتاح شد - نمایش محتوای خبر

 

 

نخستین صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت در سنندج افتتاح شد

قنبر موسی نژاد خبرداد :

نخستین صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت در سنندج افتتاح شد

قنبر موسینژاد صبح امروز در مراسم افتتاحیه صندوق قرض الحسنه امداد ولایت سنندج اظهار داشت: یکی از اهداف کمیته امداد که در اساسنامه پیشبینی شده ترویج سنت حسنه الهی در بحث نذورات، صدقات و صندوق قرضالحسنه است.

وی گفت: در محل منابع امدادی و محل کمک مدیران بانک‌های مختلف استان کردستان سعی شده که کار خیر توسعه پیدا کند و همچنین از ظرفیت خیرین و نیکوکاران استفاده کنیم تا بتوانیم صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت را افتتاح کنیم.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان کردستان تصریح کرد: سرمایه اولیه صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت هم اکنون 50 میلیارد تومان بوده که 100 درصد آن به این صندوق اختصاص یافته است و این اعتبار به افراد نیازمند و مددجویان تحت پوشش کمیته امداد استان کردستان پرداخت خواهد شد.

وی گفت: امیدواریم در طول سال یک پنجم این سرمایه صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت معادل 10 میلیارد تومان باز هم به این صندوق بازگردانده شود تا بتوانیم پرداختی جدید به این صندوق داشته باشیم.

موسی‌نژاد افزود: تسهیلات صندوق قرض الحسنه امداد ولایت در قالب تسهیلات ازدواج و اشتغال به افراد نیازمند و مددجویان کمیته امداد استان کردستان پرداخت می‌شود.

وی اظهار کرد: در طول سال به 4 هزار نفر از افراد واجد شرایط و نیازمند و مددجویان کمیته امداد تسهیلات بانکی پرداخت می‌شود که اگر خیرین کمک کنند و منابع صندوق قرض‌الحسنه افزایش پیدا کند تعداد پرداختی تسهیلات به مددجویان تحت پوشش کمیته امداد استان و افراد نیازمند افزایش خواهد یافت.

منبع خبرگزاری: تسنیم