جهش تولید | دوشنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۹

نخستین جایزه مستوره اردلان در کردستان برگزار می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

نخستین جایزه مستوره اردلان در کردستان برگزار می شود

نخستین جایزه مستوره اردلان در کردستان برگزار می شود


کردست

این جایزه برای نخستین بار برای قدردانی از شخصیت های برجسته علمی، فرهنگی و ادبی کردستان با همکاری بنیاد نخبگان کردستان برگزار می شود.
در فراخوان این جایزه از برگزیدگان المپیادهای علمی معتبر ملی و بین­المللی، برگزیدگان آزمون های سراسری، مخترعان و کاشفان، برترین­های مسابقات علوم قرآنی، شخصیتهای برجسته علمی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی استان، اعضای هیات علمی دانشگاهی و موسسات پژوهشی، کارآفرینان و آفرینندگان آثار بدیع و ارزنده ادبی و هنری خواسته شده که مستندات خود را تا 15 خرداد 1396 به دبیرخانه آن ارسال کنند.
در این جایزه که بصورت خود اظهاری است هنرمندان، فرهیختگان و نخبگان استان مدارک ورزومه خود را به دبیرخانه این جشنواره ارسال و داوران نفرات اول تا سوم هر حوزه را معرفی می کنند.
توجه به سرمایه های انسانی استان که در گذشته چندان به معرفی آنان توجه نشده از دیگر اهداف این جایزه است.
دبیرخانه این جایزه از علاقمندان به شرکت در رویداد خواست مستندات خود را به آدرس اینترنتی www.kurdistan.bmn.ir ارسال و برای تحویل مستندات خود به بنیاد نخبگان کردستان واقع در میدان سهروردی بلوک یک دانشگاه فرهنگیان مراجعه کنند.
‌ماه شرف خانم ملقب به مستوره اردلان در زمان حکومت 'امان الله خان' در سنندج به دنیا آمد، از جمله آثار وی می‌توان به دیوان شعر با 2 هزار بیت در قالب‌های مثنوی و غزل، تاریخ اردلان و عقاید و شرعیات است.

 

آدرس کوتاه :