جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

نجات جان کوهنورد کامیارانی توسط امدادگران جمعیت هلال احمر - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

نجات جان کوهنورد کامیارانی توسط امدادگران جمعیت هلال احمر

نجات جان کوهنورد کامیارانی توسط امدادگران جمعیت هلال احمر


رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان کامیاران خبرداد:

نجات جان کوهنورد کامیارانی توسط امدادگران جمعیت هلال احمر

ایرج قوامی افزود: پس از اطلاع از مفقود شدن یکی از ساکنان روستای گازرخانی در کوههای منطقه، تیم امداد و نجات کوهستان جمعیت هلال احمر شهرستان به سرعت تشکیل و به منطقه اعزام شد.
وی ادامه داد: علاوه بر اعزام تیمی متشکل از زبده ترین نجاتگران جمعیت هلال احمر کامیاران، 40 نفر از ساکنان روستاهای منطقه به صورت داوطلبانه در عملیات تجسس حضور داشتند.
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان کامیاران گفت: پس از چندین ساعت پیاده روی و کوهپیمایی، تیم تجسس جمعیت هلال احمر موفق شد فرد مصدوم را یافته و پس از عملیات تثبیت، به بیمارستان اعزام کند.
قوامی با بیان اینکه فرد مصدوم پس از سقوط از ارتفاع سه متری دچار آسیب شدید بدنی شده بود افزود: به علت سخت گذربودن منطقه، انتقال وی در عملیات بسیار دشواری صورت گرفت.
وی اضافه کرد: این جمعیت با استفاده از توان بالای نجاتگران و امدادگران، سال گذشته نیز یکی از کوهنوردان مصدوم گرفتار در کوه های منطقه را نجات داده و توسط بالگرد به بیمارستان منتقل کرد.
قوامی از کوهنوردان و ساکنان محلی که قصد کوهنوردی در کوههای منطقه را دارند خواست ضمن رعایت نکات ایمنی، از قبل مسیر حرکت خود را تعیین و به بستگان خود اطلاع دهند تا در صورت بروز حادثه، اطلاعات نسبی در عملیات تجسس موجود باشد.
روستای گازرخانی، از توابع بخش مرکزی شهرستان کامیاران و در 30 کیلومتری غرب این شهر قرار دارد.
کامیاران نیز در 65 کیلومتری جنوب سنندج واقع شده است.

 

منبع خبرگزاری: ایرنا

آدرس کوتاه :