جهش تولید | سه‌شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۹

ناتمام ماندن طرح‌های عمرانی خسارت جبران‌ناپذیری دارد - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

ناتمام ماندن طرح‌های عمرانی خسارت جبران‌ناپذیری دارد

ناتمام ماندن طرح‌های عمرانی خسارت جبران‌ناپذیری دارد


معاون فرماندار سقز عنوان کرد:

ناتمام ماندن طرح‌های عمرانی خسارت جبران‌ناپذیری دارد

صابر زارعی پیش از ظهر امروز در جلسه کمیته برنامه‌ریزی شهرستان سقز در سالن جلسات فرمانداری، افزود: تا به سرانجام نرسیدن این طرح‌ها، تعریف طرح‌های جدید برای توسعه شهرستان راه‌گشا نخواهد بود.

وی با اعلام اینکه، راه آسفالته روستایی و آب آشامیدنی مهم‌ترین مشکلات در روستاهاست، عنوان کرد: یکی از طرح‌های پرهزینه، حوزه راه است که اگر چه در دو سال اخیر 57 کیلومتر جاده آسفالت شده است ولی این حوزه از لحاظ نگهداری، شانه‌سازی، خط‌کشی علایم و ایمن‌سازی نیازمند توجه ویژه است.

زارعی اعلام کرد: اعتبارات شهرستان سقز از محل‌های مختلف از جمله ملی، ملی استانی شده، تملک‌ دارایی سرمایه‌ای و نفت و گاز یک هزار و 600 میلیارد ریال است که بیش از 50 درصد آن تخصیص یافته است.

وی با اشاره به گزارش‌های اخیر خبرنگاران شهرستان پیرامون اهمیت طرح فرودگاه سقز تاکید کرد: ارائه گزارش‌های جامع و نقدی منصفانه در پیشرفت طرح‌ها راه‌گشا خواهد بود.

زارعی با اشاره به اهمیت اجرای طرح‌های توسعه منطقه‌ای بر اهمیت طرح‌های توسعه‌ای راه‌آهن، کارخانه سیمان، اهمیت زمین‌های جاقل برای توسعه شهر، مقاوم‌سازی منازل در روستاها تاکید کرد.

معاون فرماندار سقز با عنوان اینکه، سابقه برنامه‌ریزی منطقه‌ای در ایران اسلامی به سال 1327 بر می‌گردد، عنوان کرد: نقش کمیته برنامه‌ریزی در تصمیم‌سازی و کمک به مجموعه مدیریتی شهرستان بسیار با اهمیت است.

وی با اشاره به آغاز به کار دوباره سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و عنوان اینکه، کمیته برنامه‌ریزی که در فرمانداری‌ها تشکیل می‌شود صرفا برای توزیع اعتبارات نیست، بیان کرد: شورای برنامه‌ریزی دارای 10 کارگروه تخصصی است که باید فعال شوند.

در ادامه این جلسه، اعضا بر جهت‌گیری توسعه‌ای شهرستان و برنامه‌ریزی برای حرکت مشخص در مسیر، بازدید از طرح‌های عمرانی، ارائه گزارش میزان پیشرفت و مشکلات طرح‌ها و نقش ادارات در پیگیری اعتبارات و تسریع در جذب آنها تاکید کردند.

منبع خبرگزاری:فارس 

آدرس کوتاه :