جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

موقعیت شغلی راهداران کردستان و وضعیت معیشتی آنان ارتقا می یابد - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

موقعیت شغلی راهداران کردستان و وضعیت معیشتی آنان ارتقا می یابد

موقعیت شغلی راهداران کردستان و وضعیت معیشتی آنان ارتقا می یابد


با هدف تحقق اهداف دولت تدبیر و امید

نعمت الله خواجه ای: بسیاری از نیروهای راهداری به صورت فصلی کار می کنند و هیچگونه امنیت شغلی ندارند ولی با این وجود با روحیه بالا و با تمامی ناملایمات به صیانت از جاده ها و جان مردم مشغول هستند.
وی گفت: راهداران استان هر روز با استفاده از 300 دستگاه خودرو سنگین و نیمه سنگین برای ارتقای ایمنی و بازگشایی جاده ها به مردم خدمت ارائه می دهند.
خواجه ای با اشاره به اینکه هم اکنون 650 مامور راهداری در قالب 130 گروه برای ارائه خدمات به مردم در جاده ها مستقر هستند افزود: با وجود مشکلات مختلف، راهداران با روحیه ایثارگری، ماموریت های خطیر خود را در تمامی ساعات شبانه روز، بدون وقفه انجام می دهند.
وی به استاندارد ساختن جاده ها به عنوان یک ضرورت نام برد و اضافه کرد: جاده ها باید بر اساس شاخص هایی که برای راه های اصلی، فرعی و روستایی مدنظر است ساخته و سپس تحویل راهداری و حمل و نقل جاده ای شوند ولی در بسیاری از جاده ها، استانداردها رعایت نمی شود.
وی ادامه داد: استاندارد بودن جاده ها، از مطالبات مردم است و این مهم باید مدنظر باشد تا بتوان از آنها بهره برداری شود.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کردستان بیان کرد: برای خرید هر ماشین راهداری، بین 2 تا 3 میلیارد ریال هزینه لازم است که نیاز است برای حفاظت از این خودروها، دقت لازم را بکار گیریم.
خواجه ای در ادامه گفت: امسال طبق مصوبه شورای عالی اداری کشور، اداره کل راهداری، حمل و نقل جاده ای شکل گرفت تا چهار ماموریت راهداری، حمل و نقل جاده ای، ارتقا ایمنی عبور و مرور و مدیریت ترافیک جاده های کشور و توسعه ترانزیت و حمل و نقل بین المللی را تحقق بخشد.
وی اظهار کرد: حفظ جاده ها به عنوان سرمایه های ملی و تامین امنیت سفر در محورها، یک مطالبه مهم مردمی است که تفکیک این ماموریت از اداره کل راه و شهرسازی تحقق این مطالبه را تسریع می دهد.
طول شبکه راه های کردستان، هفت هزار و 834 کیلومتر بوده که از این میزان، 6 هزار کیلومتر راه روستایی، 226 کیلومتر بزرگراه، 308 کیلومتر راه اصلی و یک هزار و 300 کیلومتر راه فرعی است.

 

آدرس کوتاه :