سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۱۴ مرداد ۱۴۰۰

موفقیت نهادها در مقابله با اعتیاد نیازمند همراهی خانواده ها است - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

موفقیت نهادها در مقابله با اعتیاد نیازمند همراهی خانواده ها است

موفقیت نهادها در مقابله با اعتیاد نیازمند همراهی خانواده ها است


دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کردستان بیان کرد:

سلیم کریمی افزود: مبازره با مواد مخدر و فرهنگ سازی در جامعه، در واقع نیازمند حضور بیشتر مردم در قالب سازمان های مردم نهاد، برای اجتماعی شدن این مسئله و همچنین نیازمند حمایت های دولتی است.
وی گفت: بیش از یک هزار برنامه با موضوع مواد مخدر و راهکارهای مبارزه با این مسئله مهم، در استان کردستان در حال اجرا است و امیدواریم با مشارکت های مردم، گام های موثری را در این مبارزه برداریم.
او اظهار کرد: زمانی که مردم مجری چنین برنامه هایی در جامعه باشند، با سرعت و دقت بیشتری می توان در راه پیشگیری و درمان اعتیاد، حرکت کرد.
وی با اشاره به استقبال گسترده مردم در همایش اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر و صیانت از خانواده گفت: حضور حداکثری مردم در چنین همایش هایی نشان از این مسئله را دارد که مردم هم خواستار مبارزه و ریشه کنی بیماری اعتیاد در جامعه هستند و می توان با آموزش ها و مدیریت مسئولین، اقدامات اساسی را در این زمینه به سرانجام رسانید.
کریمی استقبال جوانان و حضور آنان در برنامه آگاهی بخشی را نوید بخش خواند و تاکید کرد: این جمعیت آسیب پذیر وقتی با آگاهی کامل با مسایل و ناهنجاری های جامعه مواجه شود، بعلت داشتن مصونیت قبلی خیلی زود متوجه خطر خواهد شد و این بهترین راه مبارزه پایدار است.
وی ادامه داد: حضور بیشتر مردم و مسئولین در اجرای برنامه های سالم سازی و مصون بخشی جامعه در بیجار مطلوب است و این امر موفقیت های خوبی را به ارمغان آورده است.
وی تاکید کرد: در مسئله مهم اعتیاد و مواد مخدر ستاد شهرستان بیجار با همراهی مردم، خانواده ها، گروه های مردمی و انجمن های فعال در آگاهی بخشی به مردم، جوانان و خانواده ها توانسته است فضایی را در بیجار بوجود آورد که می توان اعلام کرد: بیجار پاک تر از برخی شهرهای کشور و کل استان کردستان است.
این مسئول فعال در عصه مبارزه با مواد مخدر تاکید کرد: شهرستان بیجار می تواند سرمشق و الگوی دیگر شهرهای استان و برنامه ریزان قرار گیرد و از این طریق نیز می تواند نواقص و نقاط قوت کار را احصاء کرد.
شهرستان بیجار با جمعیتی حدود 90 هزار نفر در شرق استان کردستان واقع شده است.

 

منبع خبرگزاری: ایرنا

آدرس کوتاه :