جهش تولید | دوشنبه، ۶ بهمن ۱۳۹۹

مواد اشتعال زا و ضایعات فرسوده از سطح شهر سنندج جمع آوری می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

مواد اشتعال زا و ضایعات فرسوده از سطح شهر سنندج جمع آوری می شود

مواد اشتعال زا و ضایعات فرسوده از سطح شهر سنندج جمع آوری می شود


مدیرعامل سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری سنندج گفت:

مواد اشتعال زا و ضایعات فرسوده از سطح شهر سنندج جمع آوری می شود

رامین اسد نژاد افزود: سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی آماده مقابله با حوادث احتمالی چهارشنبه آخر سال بوده و تمهیدات لازم جهت رفاه حال شهروندان انجام شده است.
وی گفت: در سالهای اخیر شاهد حوادث ناگواری در چهارشنبه آخر سال بوده ایم که صدمات جبران ناپذیری را هم به برخی از شهروندان وارد کرده است و امسال برای مقابله با ابن حوادث 80 آتش نشان در هشت ایستگاه آتش نشانی در آماده باش کامل هستند.
مدیرعامل سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری سنندج اظهار کرد: بر این اساس و با هدف جلوگیری ازآتش سوزی گسترده در سطح شهر و با هماهنگی صورت گرفته با مدیران مناطق سه گانه و نواحی منفصل تمامی ضایعات نظیر لاستیک های فرسوده جمع آوری می شود.
وی ادامه داد: مکاتبات لازم با جایگاههای عرضه بنزین نیز صورت گرفته تا در روزهای پایانی سال از عرضه بنزین در داخل بطری و ظرف های چهار لیتری بخصوص به قشر جوان خودداری کنند.
اسد نژاد تاکید کرد: به دلیل حجم بالای ترافیک در روزهای پایانی سال در هسته مرکزی شهر (میدان انقلاب و میدان آزادی) 2 دستگاه خودور آتش نشانی به همراه موتور سیکلت مجهز به وسایل آتش نشانی مستقر هستند.
وی اظهار کرد: همچنین این سازمان، در راستای فرهنگ سازی و اطلاع رسانی به دانش آموزان اقدام به تهیه پوستر و برشور حاوی نکاتی در خصوص خطرات چهارشنبه آخر سال کرده و در بین تمامی دانش آموزان مدارس سطح شهر این برشورها پخش شده است.
مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سنندج در ادامه افزود: در فضاهای مجازی و رسانه ها کمپین نخریدن مواد محترقه شکل گرفته که در کاهش بروز حوادث در روزهای پایانی سال این حرکات فرهنگی بسیار ارزشمند است.
وی نقش خانواده بخصوص والدین را در کاهش حوادث چهارشنبه آخر سال بسیار حائز اهیمت دانست و اظهار امیدواری کرد خانواده ها با کنترل رفتار فرزندان خود در این ایام مانع از بروز حوادث ناگوار شوند.
اسد نژاد اعلام کرد: سال گذشته در سطح شهر سنندج هیچ گونه حادثه آتش سوزی در روز چهارشنیه آخر سال رخ نداد و امیدواریم امسال هم با مشارکت شهروندان شاهد روزهای بی حادثه ای باشیم.
هشت ایستگاه آتش نشانی فعال و مجهز در سنندج وجود دارد که سه ایستگاه در نواحی منفصل و پنج ایستگاه در مناطق مرکزی قرار دارند.
ایستگاه های آتش نشانی این شهرستان با 153 نفر نیرو، خدمات مختلف را به شهروندان ارائه می دهند و از بین آنها 130 نفر نیروی عملیاتی هستند.

 

منبع خبرگزاری: ایرنا

آدرس کوتاه :