سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۷ مرداد ۱۴۰۰

ممنوعیت برپایی هرگونه ایستگاه صلواتی در کردستان - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

ممنوعیت برپایی هرگونه ایستگاه صلواتی در کردستان

ممنوعیت برپایی هرگونه ایستگاه صلواتی در کردستان


ممنوعیت برپایی هرگونه ایستگاه صلواتی در کردستان

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کردستان، برپایی هر نوع ایستگاه صلواتی و توزیع نذورات در ایام سوگواری و عزاداری ماه محرم و صفر در مناطق مختلف استان کردستان براساس مصوبه ستاد ملی و استانی کرونا ممنوع است.

 روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان ضمن تسلیت فرا رسیدن ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان کربلا در ماه محرم و صفر و با عنایت به شیوع گسترده کرونا در جامعه و ضرورت تلاش همه جانبه برای مقابله با این ویروس شُوم، براساس مصوبه ستاد ملی و استانی کرونا نکات ذیل را به اطلاع عموم مردم استان می‌رساند.

براساس آخرین توصیه‌های سازمان بهداشت جهانی فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک موثرین‌ترین راه برای پیشگیری از کرونا است، لذا هر گونه مراسم عزاداری در ماه محرم و صفر صرفا در اماکن و فضا‌های باز و با رعایت فاصله گذاری (از هر طرف حداقل دو متر) و حداکثر به مدت ۲ ساعت برگزار شود.

هرگونه جابجایی هیأت و دسته روی، برپایی هر نوع ایستگاه صلواتی توزیع نذورات و چای (موکب ها، خیمه ها، چادر و...)، پذیرایی از عزاداران در جریان مراسم در مناطق مختلف استان و شهرستان‌ها ممنوع است و نذورات برابر نکات مندرج در دستورالعمل بهداشتی مرتبط باید در قالب مواد غذایی خشک و یا خام برای نیازمندان توزیع شود.

نذورات خاصی که امکان تغییر بدلیل مسائل شرعی ندارد براساس دستورالعمل ابلاغی با نظر کارشناسان وزارت بهداشت طبخ، بسته بندی و در سایر اماکن (خارج از محل برپایی هیات عزاداری) بدون تشکیل صف، تجمع و تراکم جمعیت صورت گیرد.

ضمن تأکید مجدد بر فاصله گذاری و استفاده از ماسک بصورت مستمر برای عزاداران، درخواست می‌شود افراد مسن و دارای بیماری زمینه‌ای از حضور در مراسم به جهت حفظ سلامت خود و دیگران خودداری کنند.

آدرس کوتاه :