رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۸

مقام نخست جشنواره بین المللی بازی های بومی محلی به مریوان رسید. - نمایش محتوای خبر

 

 

مقام نخست جشنواره بین المللی بازی های بومی محلی به مریوان رسید.

با پایان رقابت 13 تیم داخلی و خارجی:

مقام نخست جشنواره بین المللی بازی های بومی محلی به مریوان رسید.

به گزارش واحد خبر سنندج، پنجمین جشنواره بین‌المللی بازی‌های بومی محلی با حضور 13 تیم از استان‌های داخلی کشور و 5 تیم از اقلیم کردستان عراق از روز پنجشنبه در مریوان آغاز شد.

این جشنواره در روزهای 6 و 7 خرداد ماه به مناسبت سالروز آزادی خرمشهر برگزار شد و پس از دو روز رقابت تیم‌های شرکت کننده، در بخش زوران (کشتی سنتی) و در وزن 65 تا 75 کیلوگرم، حسن بیراوند از لرستان اول شد، ایوب گنج‌نژاد به مقام دوم دست یافت و مرسل رضایی از اردبیل جایگاه سوم این بخش را کسب کرد.

در وزن 76 تا 86 کیلوگرم نیز یعقوب کرد از استان گلستان، میعاد دستوم از مریوان و آرام رحیمی از سنندج به ترتیب حائز مقام‌های اول تا سوم شدند.

ابوالفضل بربط از استان همدان در وزن 90 تا 120 کیلوگرم بخش زوران مقام نخست را بدست آورد، فواد طاهرنژادیان از مریوان دوم شد و عبدالله ایری از گلستان در جایگاه سوم ایستاد.

در نتیجه تیمی بخش زوران، استان گلستان با 27 امتیاز اول شد، مریوان به 18 امتیاز جایگاه دوم را از آن خود کرد و همدان با 10 امتیاز مقام سوم این بخش را بدست آورد.

در بخش طناب‌کشی هم استان خوزستان به مقام اول دست یافت، تیم مریوان دوم شد و تیم لرستان به مقام سوم رسید.

در بخش هه‌لپه‌رکی (رقص کردی)، تیم‌های سلیمانیه کردستان عراق، مریوان و سقز به ترتیب عناوین اول تا سوم را از آن خود کردند.

تیم نونهالان اردبیل با بازی «لزگی» به مقام نخست بخش بازی‌های بومی محلی رسید و گلستان با بازی «ذکر خنجر» مقام دوم این بخش را بدست آورد.

در نتیجه کلی و مجموع امتیازات تمامی بخش‌های این جشنواره، تیم مریوان با 16 امتیاز اول شد، لرستان با 14 امتیاز به جایگاه دوم دست یافت و همدان با 13 امتیاز به مقام سوم رسید.

در پنجمین جشنواره بازی‌های بومی محلی مریوان، 5 تیم خارجی تیم از استان‌های کرکوک، اربیل، حلبچه، سلیمانیه و دهوک و 8 تیم داخلی از همدان، لرستان، اردبیل، خوزستان، گلستان، مریوان، سنندج و سقز شرکت کرده بودند.