جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

مشکل بیمه خبرنگاران را پیگیری می‌کنم/ خبرنگاران نقش اساسی در تولید آگاهی دارند - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

مشکل بیمه خبرنگاران را پیگیری می‌کنم/ خبرنگاران نقش اساسی در تولید آگاهی دارند

مشکل بیمه خبرنگاران را پیگیری می‌کنم/ خبرنگاران نقش اساسی در تولید آگاهی دارند


استاندار کردستان عنوان کرد:

مشکل بیمه خبرنگاران را پیگیری می‌کنم/ خبرنگاران نقش اساسی در تولید آگاهی دارند

عبدالمحمد زاهدی سه‌شنبه شب در مراسم گرامیداشت ۱۷ مرداد روز خبرنگار ضمن تبریک این روز به جامعه خبری استان، اظهار کرد: کار خبرنگاری و رسانه‌ها با گذشته کاملا متفاوت شده و هرچه به عقب برمی‌گردیم کار خبرنگاری تک بعدی‌تر می‌شود.

وی با اشاره به اینکه زمانی کار خبرنگاری تنها نگارش بک حادثه و اتفاق چه در مناسبات و چه در میادین جنگ بود، افزود: امروز این مهم فراتر رفته و از یک روزنه کوچک هم خبر تولید و به جامعه عرضه می‌شود.

وی با اشاره به ضرورت تحلیل از سوی اصحاب رسانه خاطر نشان کرد: به نظر من تحلیل یک نیاز است و خبرنگاران ما صرفا به اطلاع‌رسانی و تولید خبر بسنده نکنند بلکه جامعه را به عرصه‌های مختلف تحلیل و مورد قضاوت قرار دهند چراکه تحلیل منجر می‌شود که تحمل مدیران و مسوولان نیز بالا رود‌.

*آگاهی‌بخشی نیاز اصلی جامعه است
استاندار کردستان یادآور شد: امروزه امنیت، شغل، مسکن، حمل و نقل و غیره از نیازهای اساسی انسان‌هاست اما آگاهی نیاز اصلی جامعه به شمار می‌رود.

زاهدی بیان کرد: خبرنگاران نقش اساسی در تولید اگاهی دارند و باید در راستای براورده کردن نیازهای جامعه در حوزه کسب اطلاعات فعالیت نمایند.

وی پیش نیاز توسعه را آگاهی خواند و گفت: زیربنای توسعه جامعه آگاهی است و کسانیکه آگاهی می‌رسانند نقش اساسی در جامعه ایفا می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: در هیچ جای عالم هستی دو نفر را با یک فکر مشابه نمی‌توان یافت و به تعداد انسان‌هایی که از آغاز تا پایان خلقت فعالیت دارند سلیقه وجود دارد اما اصحاب رسانه باید به عنوان یک صنف پشتیبان هم باشند و به منافع صنف توجه کنند.

*حرفه‌ای بودن اصحاب رسانه لازمه توجه به منافع عمومی جامعه است
استاندار کردستان اضافه کرد: اصحاب رسانه باید علاوه بر اینکه دنبال منافع خود هستند باید منافع عمومی جامعه را نیز مدنظر قرار دهند و لازمه این کار حرفه‌ای بودن است.

زاهدی گفت: به عنوان کسی که کار رسانه‌ای می‌کنم زمانیکه خبرنگاری از من سوالی به عنوان استاندار بپرسد می‌توانم حدس بزنم اهل کدام محله و منطقه است چرا که تنها سوالات خود را محدود به منطقه خود می‌کند در حالیکه خبرنگار حرفه‌ای باید کل جامعه و شهر و استان را بنگرد.

وی خاطرنشان کرد: علیرغم اینکه شغل خبرنگاری در کشور ما شغل مطمئنی نیست، افزود: آموزش برای حرفه‌ای شدن را باید آموخت و وقتی خبرنگاری حرفه‌ای کار کند خود به شغلش علاقمند بوده و با انگیزه‌تر کار می‌کند.

وی درس گرفتن از پیشکسوتان را در حرفه‌ای شدن موثر خواند و اظهار کرد: کار خبرنگاری صرفا دانش نیست و باید تجربه کسب کرد.

وی با بیان اینکه بیمه خبرنگاران بعنوان یکی از مشکلات اصلی این قشر است، گفت: گرچه بیمه خبرنگاران در اختیار هیچ مسوول استانی نیست اما چندبار پیگیر بوده‌ام و قول می‌دهم که بیمه خبرنگاران را پیگیری نمایم.
استاندار کردستان عنوان کرد: بیمه به خبرنگاران اطمینان نسبت به آینده می‌دهد و به حرفه‌ای شدن آنها کمک شایانی می‌کند.

زاهدی همچنین در خصوص راه‌اندازی موزه مطبوعات کردی در سنندج گفت: فرماندار سنندج اعلام کرده‌اند که راه‌اندازی این موزه تامین اعتبار شده است.

 

منبع خبرگزاری: فارس

آدرس کوتاه :