رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۴ تیر ۱۳۹۸

مشكل 433 هكتار حاشيه نشيني بانه حل شد - نمایش محتوای خبر

 

 

مشكل 433 هكتار حاشيه نشيني بانه حل شد

رييس شوراي اسلامي شهر بانه گفت:

مشكل 433 هكتار حاشيه نشيني بانه حل شد

وريا وثوقي در همايش تجليل از اعضاي شوراهاي اسلامي بانه گفت: يكي از مهمترين دغدغه هاي شهر بانه بحث حاشيه نشيني است كه با افزايش 433 هكتار حاشيه شهر به محدوده شهري مشكل 27هزار نفر از شهروندان بانه اي برطرف شد.
وي تاكيد كرد: اين مهم يكي از دغدغه هاي بزرگ مجموعه شورا و شهرداري بانه بود
و قولي را كه به مردم داده بوديم با همكاري و همراهي جمعي نتيجه مثبت حاصل شد.
وي افزود: به نظر مي رسد در شهر بانه حاشيه نشيني و ساخت و ساز در خارج از محدوده تمام شده است كه بايد تلاش كنيم اين بخش ها را سامان دهي كنيم و اميدواريم ادارات خدمات رسان در اين زمينه همكاري كنند.
وي با بيان اينكه براي اولين بار مديريت شهري قبل از مردم برنامه ريزي مي كند، گفت: اين مهم گام بلندي براي برنامه ريزي هاي بعدي خواهد بود و شهر بانه براي كشور پايلوت شد و اميدوارم اين برنامه به درستي و بدون كم و كاستي به نتيجه برسد.
وي گفت: توسعه هر شهري با مشاركت مردم فراهم مي شود و اميدوارم شوراها به عنوان پل ارتباطي بين مردم و مسوولان وظايف خود را به خوبي ايفا كنند.
وثوقي اظهار كرد: شوراي دور چهارم شهر بانه براي برنامه ريزي علمي با مشاركت انجمن مديريت استراتژيك ايران برنامه هاي پنج ساله و چشم اندازه بيست ساله را براي شهرداري ترسيم كرده است.
وي اظهار اميدواري كرد با اجراي اين برنامه شهر بانه به عنوان شهر سالم، اخلاق مدار و شادي آفرين با بهترين ظرفيت هاي گردشگري و تجاري با حفظ هويت ملي و فرهنگ اصيل كُردي در كشور شناخته شود.
وي در بخش ديگري از سخنان خود بابيان اينكه بيش هزار و 300قطعه آثار باستاني شهر بانه در موزه سنندج نگه داري مي شود، افزود: شهر بانه با چهار هزار و 500 سال قدمت نيازمند موزه و فرهنگ سرا است كه خوشبختانه احداث موزه و فرهنگ سرا شروع شده كه شامل سالن آمفي تئاتر، فرهنگ سرا و مخزن كتاب است.
وي انتشار ماهنامه 'بانه شار' به عنوان يك نشريه محلي را از كارهاي فرهنگي در شهر بانه عنوان كرد و گفت: اين ماهنامه از ديگر كارهاي فرهنگي شهر بانه است كه هم اكنون چند نسخه آن به چاپ رسيده است.
وي به فعاليت هاي شورا و شهرداري بانه اشاره كرد و افزود: باشگاه شهرداري شروع به كار كرده كه اولين مقام كشوري در گلبال نابينايان را كسب كرديم و دانشگاه علمي كاربردي شهرداري با چهار رشته شروع به كار كرده كه اميدواريم بخشي از مسايل فرهنگي شهر را پوشش دهد.
وثوقي يكي ديگر از برنامه هاي شورا را برگزاري همايش هاي منطقه اي عنوان كرد و گفت: همايش شب شعر منطقه اي، جشنواره فيلم ژيار، جشنواره بادبادك ها و جشنواره نقاشي در راستا اعتلاي فرهنگي شهر برگزار شد.
وي ادامه داد: جايزه ادبي دكتر ابراهيم يونسي آخرين برنامه فرهنگي شورا است كه از هفتم تا دهم خرداد اين جشنواره ادبي برگزار مي شود.
وي اظهار كرد: با توجه به آمارها در سال گذشته نسبت به سال هاي قبل آسفالت خيابان ها و كوچه ها چهار برابر افزايش داشته، جدول گذاري ها پنج برابر، پياده روسازي شش برابر، بتن ريزي معابر سه برابر شده است و اميدواريم در سال جاري اين آمارها همچنان افزايش داشته باشد.
وي اظهار كرد: در سال 92 سرانه فضاي سبز بانه دو و هفت دهم متر مربع بوده كه در سال94 به سه و شش دهم متر مربع رسيده است.
وي افزود: عمليات احداث چندين پارك ديگر در دست اقدام است كه با اتمام اين پارك ها سرانه فضاي سبز هر نفر بانه اي به دوازده متر مربع مي رسد.
در اين همايش از شوراهاي نمونه شهرستان بانه با اهداي لوح تقدير و جوايزي تجليل شد.
بانه در 242 كيلومتري غرب سنندج مركز استان كردستان واقع شده است.

منبع خبرگزاری:ایرنا