جهش تولید | شنبه، ۸ آذر ۱۳۹۹

مشارکت 28 هزار دانش آموز استان در طرح سفیران سلامت - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

مشارکت 28 هزار دانش آموز استان در طرح سفیران سلامت

مشارکت 28 هزار دانش آموز استان در طرح سفیران سلامت


مدیرکل آموزش و پرورش کردستان خبر داد:

مشارکت 28 هزار دانش آموز استان در طرح سفیران سلامت

رشید قربانی با اعلام این خبر گفت: طرح سفیران سلامت از سال گذشته در سطح مدارس متوسطه دوم اجرایی شد اما با توجه به اهمیت موضوع سلامت و بهداشت و آموزش خود مراقبتی در تمام سنین، در سال جاری تحصیلی طرح سفیران سلامت در هر سه مقطع ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم اجرایی می شود.

وی افزود: در طرح سفیران 10 درصد از دانش آموزان هر مدرسه به گونه ای که از هر کلاس یک نفر انتخاب می شود تا در 13 سر فصل آموزشی موارد مهمی که مرتبط با سلامت جسمانی و روحی و روانی است توسط خود دانش آموز به دوستان و همسالان خود آموزش داده شود.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان ادامه داد: اجرای این طرح در مدارس استان از اواسط مهرماه آغاز شده و پس از برگزاری دوره های آموزشی و سایر مقدمات، تعداد 28 هزار و 60 نفر از دانش آموزان مقاطع مختلف تحصیلی به عنوان سفیر سلامت در مدارس مشغول به فعالیت هستند.

قربانی گفت: به منظور ایجاد انگیزه و تشویق میان سفیران سلامت در سال جاری برای اولین بار جشنواره سفیران سلامت در بخش های مقاله نویسی، داستان کوتاه، نقاشی، روزنامه دیواری، شعر، فیلم کوتاه، عکاسی، نمایش کوتاه، سرود و خوشنویسی در چهار مرحله مدرسه، شهرستان، استان و کشور برگزار می شود.

منبع خبری: روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان

آدرس کوتاه :