جهش تولید | سه‌شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۹

مسؤولان حافظ منابع و منافع ملت باشند/ کوتاهی در خدمت خیانت در امانت است - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

مسؤولان حافظ منابع و منافع ملت باشند/ کوتاهی در خدمت خیانت در امانت است

مسؤولان حافظ منابع و منافع ملت باشند/ کوتاهی در خدمت خیانت در امانت است


امام جمعه اهل سنت بیجار گفت:

مسؤولان حافظ منابع و منافع ملت باشند/ کوتاهی در خدمت خیانت در امانت است

ماموستا عبدالسلام محمدی ظهر امروز در خطبه‌های پر فیض عبادی سیاسی نماز جمعه اهل سنت بیجار در مسجد حضرت محمد(ص) به مسأله امانت و امانتداری و رعایت امانت در تمام ابعاد زندگی اشاره و اظهار کرد: مرد در خانواده امانتدار بوده و مسوول خانواده است و باید در پاسداری از خانواده نیز امانتدار باشد و تمام تلاش خود را به کار گیرد.

وی افزود: همسر در خانواده امانتدار اموال، ناموس و همچنین تربیت صحیح اولاد است و هر کوتاهی در این باب خسارت‌های جبران‌ناپذیری هم برای خانواده و هم برای جامعه در پی خواهد داشت.

ماموستا محمدی با بیان اینکه مسؤولان به عنوان امانتدار ملت باید حافظ منابع و منافع ملت باشند عنوان کرد: مسؤولان نباید خیانت در امانت کنند و هر آنچه وظیفه آنهاست را به خوبی انجام داده و از آن کوتاهی نکنند چرا که کوتاهی از خدمت خیانت در امامت محسوب می‌شود.

امام جمعه اهل سنت بیجار ادامه داد: رعایت حقوق شهروندی از مسؤولیت‌پذیری می‌آید و همه ما موظف به  تلاش در رعایت حقوق شهروندی و ادای حق دیگران هستیم.

ماموستا محمدی بیان کرد: دین اسلام دین اخلاق و اجتماعی بوده و از بزرگترین فضایل امت اسلامی متخلق شدن به اخلاق پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) است.

وی رعایت حقوق دیگران در محافل و اجتماعات و رعایت هنجارهای اجتماعی را از شعائر دین مبین اسلام دانست.

وی در ادامه گفت: اسلام دین رحمت و عطوفت بوده هر نوع تندروی و تکفیر و دست درازی به خون و مال مسلمانان توسط تندروهای مذهبی کمک به کفر و استعمار جهانی است.

ماموستا محمدی با بیان اینکه امروز دشمن در جنگ و سنگر فرهنگی در راستای نابودی و انحطاط فرهنگی ماست در ادامه تأکید کرد: مسلمانان و جوانان باید در عرصه فرهنگی همچنان که رهبر معظم انقلاب فرمودند آگاه و بصیر باشند.

امام جمعه اهل سنت بیجار گفت: ایران اسلامی با هوشیاری امت اسلامی و وجود رهبری فرزانه انقلاب در ساحل امن است و مردم و امت اسلامی باید قدردان این امنیت و آرامش باشند و برای پاسداری و پایداری این امنیت تلاشی مضاعف داشته باشند.

منبع خبرگزاری: فارس

آدرس کوتاه :