رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۸

مسؤولان با رشوه‌گیرندگان در ادارات برخورد کنند - نمایش محتوای خبر

 

 

مسؤولان با رشوه‌گیرندگان در ادارات برخورد کنند

امام جمعه سقز گفت:

مسؤولان با رشوه‌گیرندگان در ادارات برخورد کنند

وی به دشمنی‌های کافران و بدخواهان دین اسلام در زمان‌های مختلف اشاره کرد و ادامه داد: گذر زمان همواره نشان داده است کسانی که با اسلام ضدیت کنند و مسلمانان را ناراحت و یا مورد ظلم و ستم قرار دهند، روزی در هم خواهند شکست.

امام جمعه سقز با بیان اینکه دین اسلام دین نجات همه مردم است، تکیه بر آموزه‌های اسلامی و دینی را موجب سعادت دنیا و آخرت هر کسی دانست.

حسین‌زاده در ادامه خطبه‌های نماز به روز جزا اشاره کرد و گفت: کسانی که برای زیارت قبور مردگان خود می‌روند باید در آرامستان‌ها هم آنچه را که خداوند دستور داده است رعایت کنند.

امام جمعه سقز ادامه داد: نباید در آرامستان‌ها افراد بر روی قبور راه بروند و یا بر روی سنگ مزار بنشینند بلکه باید تمام شئونات اسلامی را رعایت کنند.

وی تبیین کرد: آنچه که برای مردگان مفید است دعای خیر و خیراتی است که زنده‌ها برای آنان در راه خدا انجام می‌دهند و اگر غیر از این باشد مورد پسند و رحمت خداوند قرار نخواهد گرفت.

حسین‌زاده با اشاره به اینکه از سوی شورای شهر کارهای خوبی در زمینه خدمت به شهر انجام شده است، گفت: مردم نباید این کارها را نادیده بگیرند و شورای شهر را مورد فشار قرار دهند.

امام جمعه سقز در ادامه به بحث رشوه از نگاه دین اسلام هم اشاره کرد و گفت: رشوه‌دهنده و رشوه‌گیرنده مرتکب یک کار ضد اسلامی می‌شوند که اسلام آن را نهی کرده است.

وی از مسئولان ادارات خواست در زمینه رفع مشکلات مردم اقدام کنند و اگر متوجه شدند که کارمندانی در زمینه خدمت به مردم رشوه می‌گیرد باید طبق قانون اسلامی و اداری با آنان برخورد کنند.

* دستگیری از نیازمندان واقعی جامعه تکلیف دینی هر مسلمان است

امام جمعه شهر صاحب نیز در خطبه‌های امروز جمعه این شهر با حمد و ستایش پروردگار یکتا، اسلام را دین نجات دانست و گفت: چنگ زدن به این دین الهی رستگاری انسان را به دنبال خواهد داشت.

ماموستا ملامحمد غفوری در ادامه با بیان اینکه کمک به همنوعان از ویژگی‌های فرد مسلمان است، دستگیری از نیازمندان واقعی جامعه را یک تکلیف دینی بر دوش هر فرد مسلمان دانست.

منبع خبرگزاری:فارس