رونق تولید ملی | شنبه، ۲۹ تیر ۱۳۹۸

مسلمانان نباید اشتراکات بسیار مذهبی خویش را فدای اختلافات جزئی کنند - نمایش محتوای خبر

 

 

مسلمانان نباید اشتراکات بسیار مذهبی خویش را فدای اختلافات جزئی کنند

مشاور رئیس مجمع جهانی تقریب بین مذاهب اسلامی گفت:

مسلمانان نباید اشتراکات بسیار مذهبی خویش را فدای اختلافات جزئی کنند

محمدحسن تبرائیان شامگاه چهارشنبه در دهمین پیش کنگره امام شافعی(رض) در شهر سلیمانیه عراق اظهار کرد: برپایی این پیش کنگره در شهر فرهنگی سلیمانیه و استقبال گسترده علما، روحانیون و روشنفکران آن نشان از وجود وحدت و همدلی مستحکم بین مردم ایران و عراق دارد.

وی افزود: جوهر دین بر وحدت و انسجام بین امت اسلامی است لذا تاکید بر اشتراکات بسیاری که بین مذاهب اسلامی وجود دارد باید در اولویت قرار گیرد و مسائل اختلافی جزئی را بر اشتراکات بسیار نباید ترجیح دهیم.

تبرائیان اظهار داشت: علمای دینی و روشنفکران اسلامی باید نقش خود را در راستای مقابله با توطئه‌های تفرقه افکنانه دشمنان به نحو احسن ایفا کنند.

وی افزود: راهبرد تقریب بین مذاهب اسلامی منطبق بر قرآن و سیره نبوی استوار است و در این راستا نیز ایران اسلامی با رهبری امام خامنهای پرچم‌دار حرکت وحدت و تقریب بین مذاهب اسلامی در جهان اسلام است.

تبرائیان خاطرنشان کرد: مجمع جهانی تقریب بین مذاهب اسلامی نیز با ریاست آیت‌الله اراکی اقدام به ترویج مبانی تقریب بین مذاهب اسلامی و نزدیک کردن قلوب پیروان مذاهب مختلف با محوریت فراهم کردن زمینه های لازم برای نشست های مشترک بین علما و روشنفکران می‌کند.

وی افزود: در این برهه زمانی که دشمنان اسلام و مزدوران آنها و برخی حکام در کشورهای اسلامی اقدام به حمایت از گروه‌های تکفیری کرده‌اند و آتش فتنه و جنگ افروزی را شعله‌ور کرده‌اند اهمیت وحدت و انسجام بین مذاهب اسلامی بیش از پیش مدنظر است.

مشاور رئیس مجمع جهانی تقریب بین مذاهب اسلامی در ادامه برای جلال طالبانی رئیس حزب اتحادیه میهنی کردستان عراق آرزوی سلامتی کرد و گفت: از مسوولان حزب اتحادیه میهنی و به ویژه آقای طالبی و دکتر سید احمد برزنجی مشاور دینی ایشان برای برپایی دهمین پیش کنگره امام شافعی در شهر سلیمانیه تقدیر و تشکر داریم و امیدواریم نشست‌ها و تعاملات بین علما و روشنفکران اقلیم کردستان با جمهوری اسلامی ایران بیش از پیش گسترش یابد.

منبع خبرگزاری: فارس