رونق تولید ملی | شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۸

مسلمانان برای ورود به ماه رمضان به خانه تکانی دل‌های خود بپردازند. - نمایش محتوای خبر

 

 

مسلمانان برای ورود به ماه رمضان به خانه تکانی دل‌های خود بپردازند.

امام جمعه سنندج:

مسلمانان برای ورود به ماه رمضان به خانه تکانی دل‌های خود بپردازند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما از سنندج، ماموستا عبدالرحمن خدایی، دیروز در خطبه‌های آیین عبادی سیاسی نماز جمعه در مسجد جامع سنندج، ضمن تسلیت بیست و هفتمین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره)، اظهار کرد: یاد و خاطره امام خمینی (ره)، بنیانگذار و معمار کبیر انقلاب اسلامی امروز در دل هر مسلمان آزاده‌ای زنده است و مسلمانان هیچگاه ایشان را از یاد نخواهند برد.

وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه در آستانه ماه مبارک رمضان هستیم، افزود: مسلمانان باید برای این ماه به خانه تکانی دل‌های خود بپردازند و عادت‌های نادرست خود را با توبه و استغفار ترک کنند.

امام جمعه سنندج با اشاره به اینکه ماه رمضان، ماه طاعت و عبادت است، عنوان کرد: باید در این ماه مردم به آدای فرایض دینی از جمله نماز و روزه بپردازند و به فقرا و نیازمندان کمک کنند.

وی در ادامه به مذمت پدیده روزه خواری در ملاء عام اشاره و بیان کرد: حتی اگر کسی عذری هم داشته باشد باز هم نباید در ملاء عام روزه خواری کند و این مسئله بسیار ناپسند است.

وی به بهره‌گیری از برکات و فضایل این ماه تاکید و تصریح کرد: ستاد استهلال ماه رمضان در بعثه مقام معظم رهبری مشغول فعالیت است و از طریق رسانه‌ها روز اول ماه رمضان به مردم اطلاع رسانی خواهد شد.

ماموستا خدایی در ادامه خاطرنشان کرد: دشمن در جنگ سخت با ایران شکست خورد به همین دلیل اکنون با جنگ نرم به مقابله با ایران پرداخته است.

وی یکی از این راه‌ها را ترغیب جوانان برای روی آوردن به مصرف مشروبات الکلی عنوان کرد و گفت: در این زمینه جوانان باید بسیار هوشیار باشند و فریب حیله و نیرنگ دشمنان را نخورند.