جهش تولید | چهارشنبه، ۲۰ فروردین ۱۳۹۹

مسایل فرهنگی در تبلیغات مورد توجه قرار بگیرد - نمایش محتوای خبر

 

 

مسایل فرهنگی در تبلیغات مورد توجه قرار بگیرد

استاندارکردستان عنوان کرد:

مسایل فرهنگی در تبلیغات مورد توجه قرار بگیرد

عبدالمحمد زاهدی در سومین جلسه اصلی کمسیون برنامه ریزی هماهنگی نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و  ارز با بیان این مطلب افزود: سعی شود در تبلیغاتی که به مناسبت های مختلف انجام می شود فرهنگ سازی متناسب با موضوع نیز انجام شود.

وی مبارزه با کالای قاچاق را یکی از ضروریات مهم کشور عنوان کرد و افزود: در مبارزه با قاچاق کالا و فرهنگ‌سازی در این بخش باید مضرات قاچاق کالا از هر جهت  مورد توجه قرار گیرد و جامعه را نسبت به زیان های آن حساس کرد.

زاهدی در این جلسه مسایل مربوط به قاچاق سیگار را نیز مورد توجه قرار داد و اظهار کرد: مجموعه سیگارهایی که بصورت قاچاق وارد کشور می شوند استاندارد و یا غیر استاندارد هستند که با توجه به مصرف داخلی آن سیگارهای غیر استاندارد باید امحا و در خصوص سیگارهای استاندارد تصمیمات مقتضی گرفته شود.

وی با بیان اینکه متاسفانه سرانه مصرف سیگار در کشور به طور میانگین 900 نخ است اضافه کرد: تولید سیگار استاندارد در کنار فرهنگ‌سازی برای  عدم مصرف دخانیات با ارائه گزارش‌های مختلف از مضرات آن بسیار ضروری است .

زاهدی همچنین راه‌اندازی کارخانه سیگار سقز و ضرورت احداث آن را نیز یادآوری کرد و گفت: هدف از راه‌اندازی این کارخانه حداقل تولید کالای استاندارد برای عرضه در بازار تقاضا است اما بخش بزرگی از تولیدات آن برای صادرات است.

استاندار کردستان در ادامه سخنان خود به مشکلات فراروی تولید پوشاک در کشور نیز اشاره کرد و افزود: بیش از 90 درصد پوشاک تولیدی در داخل کشور با مارک و برند خارجی به فروش می رسند.

زاهدی در این جلسه بر رفع مشکل واحدهای تولیدی بانه و مریوان که در زمان از آن شهرها در ایست و بازرسی‌ها به عنوان کالای قاچاق تلقی می‌شوند، گفت: خروج محموله‌های  تولیدی در این واحدها با نامه اداره صنعت، معدن و تجارت انجام  شود و هماهنگی‌های لازم نیز با نیروی انتظامی انجام گیرد.

منبع خبری: پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کردستان