جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

مسابقه دوچرخه‌سواری جایزه بزرگ در کردستان برگزار می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

مسابقه دوچرخه‌سواری جایزه بزرگ در کردستان برگزار می‌شود

مسابقه دوچرخه‌سواری جایزه بزرگ در کردستان برگزار می‌شود


رئیس فدارسیون دوچرخه‌سواری خبرداد:

مسابقه دوچرخه‌سواری جایزه بزرگ در کردستان برگزار می‌شود

خسرو قمری شامگاه دوشنبه در دیدار با مدیرکل ورزش و جوانان کردستان، اظهار کرد: استان کردستان در اغلب رشته‌های ورزشی از جمله دوچرخه‌سواری استعدادهای بسیار خوبی دارد که باید در راستای تقویت و شکوفایی هرچه بیشتر آنها تلاش شود.

وی از آمادگی فدراسیون دوچرخه‌سواری برای برگزاری مسابقه دوچرخه‌سواری جایزه بزرگ در استان کردستان خبر داد و گفت:‌ این مسابقه با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، هفته دولت در دریاچه زریوار مریوان برگزار می‌شود.

به گفته قمری، این مسابقه قرار است با حضور 120 دوچرخه‌سوار از سراسر کشور در مریوان برگزار شود و این دوچرخه‌سواران مسافت 130 کیلومتری برابر چهار مرتبه دور دریاچه زریوار را رکاب بزنند.

وی به برنامه استان کردستان در زمینه ایجاد پیست‌های دوچرخه‌سواری اشاره کرد و اذعان داشت: به محض راه‌اندازی پیست دوچرخه‌سواری استان چهار دستگاه دوچرخه به صورت رایگان از سوی فدراسیون به استان اهدا خواهد شد.

رئیس فدارسیون دوچرخه‌سواری تصریح کرد: 6 دستگاه دوچرخه نیز با هزینه کم از طریق اداره کل ورزش و جوانان کردستان بعد از راه‌اندازی پیست از فدراسیون خریداری خواهد شد.

کردستان در رشته دوچرخه‌سواری شرایط مطلوبی دارد

مدیرکل ورزش و جوانان کردستان نیز در این دیدار با بیان اینکه آمادگی برگزاری یک دروه مسابقات کشوری را در شهرستان مریوان داریم، خاطرنشان کرد: وضعیت رشته دوچرخه‌سواری در استان کردستان مطلوب است.

حامد جولایی اظهار داشت: بیشتر شهرستان‌های استان از جمله سنندج، بیجار، دهگلان و قروه در گذشته قهرمانان خوبی در رشته کراس‌کانتری و دانهیل داشته است که امیدواریم بتوانیم این مهم را در تمام شهرستان‌ها داده ارتقا و به جایگاه اصلی و در خور شان استان در این رشته ورزشی برسیم.

وی در ادامه از برنامه‌ریزی اداره‌کل ورزش و جوانان کردستان برای فعالیت جدی در بحث پیست دوچرخه‌سواری خبر داد و اظهار داشت: در بحث برگزاری مسابقات کشوری در رشته دوچرخه‌سواری نیز آمادگی کامل را داریم.

جولائی در پایان با اشاره به برگزاری مسابقه دوچرخه‌سواری جایزه بزرگ در مریوان از کمک 20 میلیون تومانی اداره کل ورزش و جوانان برای برگزاری این مسابقه خبر داد و اضافه کرد: این مسابقه با همکاری فرمانداری مریوان برگزار می‌شود و هزینه اسکان و غذای این مسابقات نیز به عهده خود استان است.

 

منبع خبرگزاری: فارس

آدرس کوتاه :