جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ فروردین ۱۳۹۹

مرکز یادگیری از مهر 95 در استان راه اندازی می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

مرکز یادگیری از مهر 95 در استان راه اندازی می شود

معاون سواد آموزی آموزش و پرورش کردستان گفت:

مرکز یادگیری از مهر 95 در استان راه اندازی می شود

رمضان یوسفی در جلسه کارگروه بهبود کیفیت آموزشی سواد آموزی استان با اعلام این خبر گفت : این دو مرکز در ناحیه دو سنندج و منطقه زیویه راه اندازی و از مهر 95 فعالیت خود را به عنوان یک واحد آموزشی آغاز خواهد کرد .

وی با بیان اینکه در این مراکز علاوه بر آموزش سواد ، مهارتهای مورد نیاز به سواد آموزان آموزش داده می شود ،گفت : مهارتهای اساسی زندگی ، حقوق شهروندی و مهارتهای اجتماعی با حضور مدرسین با تجربه و متخصص به افراد آموزش داده می شود .

وی افزود : قبلا در مراکز یادگیری در کنار آموزش سواد ، به افراد حرفه های مورد نیاز آموزش داده می شد  اما در این دوره موضوع مهارتهای پیش بینی شده به حقوق و مهارتهای اجتماعی اختصاص یافته است که هر نفر 200 ساعت دوره خواهد داشت .

رمضان یوسفی گفت : در صورت هدایت و راه اندازی درست این دو مرکز ، در سال آینده این مراکز به کل استان تعمیم داده می شود و به همین منظور 15 مرکز برای استان پیش بینی شده است .

معاون سواد آموزی استان با اشاره به شرایط راه اندازی مراکز یادگیری گفت : در این مراکز حداقل 75 نفر شامل 30 نفر بی سواد و 45 نفر کم سواد در طول یکسال تحت آموزش های لازم قرار خواهند گرفت و علاوه بر پرداخت حق آموزش  ، برای هر نفر بابت سرانه آموزشی مبلغ 200 هزار تومان به منظور نگهداری و هزینه های جاری پرداخت می شود .

وی با بیان اینکه مدیریت مراکز یادگیری در سه بخش دولتی ، غیر دولتی و مشارکتی پیش بینی شده است ،گفت : این دو مرکز یادگیری که اولین تجربه استان است به صورت دولتی راه اندازی می شوند .

معاون سواد آموزی آموزش و پرورش کردستان  در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع ارزیابی عملکرد حوزه سواد آموزی پرداخت و با بیان اینکه در سال گذشته با تعیین 26 شاخص اقدامات و فعالیت های شهرستانها و مناطق در سه لایه مورد ارزیابی قرار گرفت ، گفت : در سال جاری نیز شاخص های ارزیابی تعیین و به شهرستانها و مناطق ابلاغ شده است و بر همین اساس اقدامات استان مورد بررسی قرار خواهد گرفت .

 منبع خبری: روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان