سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

مردم کردستان از عملکرد دستگاه قضا راضی هستند - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

مردم کردستان از عملکرد دستگاه قضا راضی هستند

مردم کردستان از عملکرد دستگاه قضا راضی هستند


امام جمعه سنندج:

مردم کردستان از عملکرد دستگاه قضا راضی هستند

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما از سنندج، ماموستا عبدالرحمن خدایی، امروز در خطبه‌های نماز جمعه مسجد جامع سنندج، با اشاره به اینکه در آستانه شب‌های قدر هستیم، اظهار کرد: بهتر است مسلمانان در 10 شب آخر ماه رمضان به عبادت و راز و نیاز خداوند بپردازند، زیرا در دهه آخر این ماه، شبی قرار داده شده که عبادت در آن برتر از هزار ماه است.

وی افزود: شب قدر شب آمرز و بخشش گناهان است و درهای رحمت خداوند باز شده و شامل حال بندگان می‌شود.

امام جمعه سنندج عنوان کرد: در شب قدر ملایکه بین زمین و آسمان در حال رفت و آمد هستند و صحت و سلامتی شامل شب زنده داران می‌شود.

وی تصریح کرد: شب قدر مشخص نیست که کدامیک از شب‌های دهگانه آخر ماه رمضان است اما علمای اهل سنت آن را شب 27 ماه مبارک رمضان دانسته‌اند.

ماموستا خدایی همچنین به پرداخت فطریه تاکید کرد و افزود: کسانی که توان مالی خوبی دارند در این ماه به نیازمندان و فقرا کم کنند.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود به هفته قوه قضاییه اشاره و خاطرنشان کرد: قضاوت امر بسیار مهمی در دین اسلام است و طبق قرآن کریم باید کسی قاضی باشد که قدرت تشخیص حق از باطل را داشته باشد.

امام جمعه سنندج به عملکرد خوب قضات استان اشاره و بیان کرد: مردم استان کردستان از رفتار و عملکرد دستگاه قضا و قضات راضی هستند.

وی در پایان سخنان خود به برگزاری جشن گلریزان اشاره و یادآور شد: مردم استان کردستان امسال هم مانند سال‌های گذشته استقبال بسیار خوبی از این جشن داشتند که جای قدردانی دارد.

آدرس کوتاه :