رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

مردم در عرصه های اجتماعی و فرهنگی موفقتر از دولت عمل کرده اند - نمایش محتوای خبر

 

 

مردم در عرصه های اجتماعی و فرهنگی موفقتر از دولت عمل کرده اند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت:

مردم در عرصه های اجتماعی و فرهنگی موفقتر از دولت عمل کرده اند

علیرضا آشناگر،در نشست با معتمدان و انجمن های مردمی بانه در سالن اجتماعات فرمانداری این شهر افزود: انجمن های فرهنگی و اجتماعی با روابط پیچیده و گسترده ای که با مردم دارند به خواسته و نیازهای فرهنگی و اجتماعی جامعه آگاه هستند لذا باید در راستای تامین خواسته های مردم اقدام کنند.

وی با توجه به شخصیت های بزرگی که شهرستان بانه در زمینه های مختلف داشته و دارد باید کمک کنیم المان ها و نمادهای فرهنگی شهر حفظ و شکوفا شوند.

او افزود: باید به مناسبت های مختلف از شخصیت های فرهنگی و موثر بانه تجلیل شود تا این شخصیت ها الگویی برای جوانان شوند.

وی وظیفه انجمن ها و تشکل های مردم نهاد به ویژه تشکل های حوزه حوزه فرهنگی و اجتماعی را سنگین دانست و گفت: بار سنگین حفظ هویت فرهنگی و بومی منطقه و شناسایی و معرفی شخصیت های فرهنگی بر عهده انجمن های فرهنگی و اجتماعی است.

او افزود: در جایی که ثروت خلق می شود و قوانین بازار و مناسبات مردم حاکم می شود فعالیت های فرهنگی معنای جدی تری به خود می گیرد.

آشناگر با بیان اینکه وظیفه فعالان اجتماعی و فرهنگی در شهرهای تجاری متفاوت و سنگین است، ادامه داد: فعالان در این شهرها باید با جدیت بیشتر فعالیت های فرهنگی را انجام دهند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان تاکید کرد: در جایی ماند شهر بانه که ثروت تولید می شود و مناسبات بازرگانی نمود بیشتری پیدا می کند باید دغدغه های فرهنگی برای نسل آینده شهر بیشتر شود. 

وی خاطر نشان کرد: امیدواریم که انجمن ها فعالیت های خود را با جدیت تمام پیگیری کنند و بر خواسته های خود اسرار داشته باشند و دلسرد و ناامید نشوند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: یکی از مهمترین اقداماتی موثری که باید انجمن ها انجمن دهند برگزاری نشست های مستمر است و نباید از نشست ها انتظار معجزه داشته باشند مسایل باید به مرور زمان و با تلاش جمعی حل شوند.

وی تصریح کرد: گفت و گو معجزه می کند با گفت وگو و تبادل نظر راهکارهای خوبی برای حل مشکلات ارائه می شود.

آشناگر خاطر نشان کرد: گفت وگو و تبادل نظر بین فعالان عرصه های مختلف به پویایی اجتماع کمک می کند و برگزاری نشست ها در این زمینه تاثیر گذار است.

وی با بیان اینکه دولت از درآمدهای افسانه ای دوره های قبل بی بهره است و بی نظمی های ناشی از اقدامات ناشی از دولت قبلی یک معضل پیچیده ای در سطح کشور ایجاد کرده است، گفت:مدیریت مشکلات مالی مدیریت سختی است و پرداخت بودجه های دولتی به همه بخش ها امکانپذیر نیست.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان افزود: اقدامات دولت روحانی سبب شده تورم کنترل شود و به زیر 10 درصد برسد نقدینگی هم تاحدود زیادی کنترل شده و رشد افسار گسیخته ندارد.

وی تاکید کرد: با افزایش رشد اقتصادی و افزایش درآمد مردم، دولت از این مانع جدی گذر می کند و شاهد رونق و آبادانی کشور خواهیم بود.

به گفته وی تنگناهای مالی دولت جدی است اما کاری که دولت در برجام کرد کار آسانی نبود دولت مجری این کار بود و با تاکید مقام معظم رهبری و تایید مجلس شورای اسلامی به خوبی انجام شد.

آشناگر گفت: مردم از مواهب برجام به تدریج برخوردار می شوند و برای بر خورداری از مواهب برجام باید صبر داشته باشیم.

وی ادامه داد: مردم همچنان که سختی های دوان جنگ را تحمل کردند و با دولت همراه بودند سختی های مراحل گشایش مالی را به آسانی تحمل می کنند.

در ادامه این نشست هرکدام از انجمن های مردمی بانه به بیان مشکلات و خواسته های خود پرداختند و خواستار توجه دولت به این انجمن ها شدند.

بانه در 242 کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.

منبع خبرگزاری: ایرنا