رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۶ تیر ۱۳۹۸

مردم در انتخابات «اصلح‌ترین و کارآمدترین» رئیس جمهور را انتخاب کنند - نمایش محتوای خبر

 

 

مردم در انتخابات «اصلح‌ترین و کارآمدترین» رئیس جمهور را انتخاب کنند

خطبه‌های نماز جمعه شهرستان‌های استان کردستان

ماموستا جمال کریمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بانه با اشاره به انتخابات پیش‌رو اظهار داشت: انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا از مهم‌ترین رویدادهایی است که تاثیر به‌سزایی در «رشد و توسعه» کشور دارد.

وی گفت: مردم باید در انتخابات ریاست جمهوری با نهایت دقت و تأمل اصلح‌ترین و کارآمدترین رئیس جمهور را انتخاب کنند.

امام جمعه موقت بانه تصریح کرد: باید همه مردم ایران اسلامی در انتخابات ریاست جمهوری از منویات رهبر معظم انقلاب پیروی و با شناخت و تحقیقات لازم شخص متعهد، صادق و دلسوز را انتخاب کنند

ماموستا کریمی با اشاره به نام‌گذاری شعار امسال به نام «اقتصادمقاومتی, تولید-اشتغال» از سوی رهبر معظم انقلاب افزود: "معیشت مردم و مشکل بیکاری" از مهم‌ترین دغدغه‌های معظم‌له است و در دیدار اخیر ایشان با فرماندهان ارتش به این موضوع اشاره فرمودند.

وی اظهار کرد: «بیکاری» در استان کردستان به‌ویژه شهرستان بانه نیز بیداد می‌کند و باید تمام مسئولین استانی و محلی در راستای حل این معظل و تحقق فرامین رهبری و شعار سال تلاش کنند.

امام جمعه موقت بانه در بخشی دیگر از خطبه‌های خود با اشاره به هفته سلامت گفت: سلامتی از بزرگ‌ترین نعمت‌های خداوند به مخلوقاتش بوده و کسانی هم که در راستای حفظ سلامتی شهروندان و فراهم کردن زمینه‌های این موهبت الهی تلاش می‌کنند از اجر بزرگی برخوردار می‌شوند.

وی با اشاره به تأکیدات دین اسلام گفت: همه ما باید در حفظ سلامتی، نظافت و نگهداری محیط زندگی خود تلاش کنیم.

مومن واقعی هیچ‌گاه برای خداوند خالق شریک قرار نمی‌دهد

ماموستا مصطفی شیرزادی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته مریوان ضمن دعوت از همه مردم شهرستان به گذشت، خلوص نیت، پاک کردن دل‌های خود نسبت به اشتباهات یکدیگر اظهار داشت: باید نیت‌های همه ما مسلمانان خالص باشد و در راستای رضای الهی گام برداریم.

وی گفت: مومن واقعی هیچ‌گاه برای خداوند خالق شریک قرار نمی‌دهد و فقط به خداوند تکیه می‌کند و ترسی به دل خود راه نمی‌دهد.

امام جمعه مریوان تصریح کرد: توحید یکی از اصول دین است و کسانی که به آن شک دارند هیچ‌گاه گناه آنان بخشیده نمی‌شود مگر توبه کنند و از اشتباه خود بازگردند. ایمان و اعتقاد راسخ به حق تعالی سبب می‌شود که انسان‌ها در دوران عمر زندگی خود به فکر هم‌نوعان خود باشند و از راه راست تخطی نکنند.

ماموستا شیرزادی افزود: برخی از افراد در طول عمر خود خواسته یا ناخواسته به وجود خداوند یکتا شرک می‌ورزند و از راه راست دور می‌شوند اما آنها در آخرت باید جوابگوی اعمال و رفتار خود باشند.

مردم در جریان انتخابات به تبلیغات رسانه‌های معاند و بیگانه توجهی نکنند

ماموستا یدالله محمدی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته دهگلان ضمن تبریک فرارسیدن مبعث رسول اکرم(ص) اظهار داشت: برادران تسنن و تشیع با «وحدت و یکدلی» در این جشن باشکوه در مساجد، تکایا و حسینیه‌های کردستان در کنار هم جمع می‌شوند.

وی با بیان اینکه دین مقدس اسلام دین وحدت و برادری است، گفت: شیعه و سنی در کردستان همیشه به دشمنان ثابت کرده‌‌اند که در دین مقدس اسلام اختلاف و دودستگی هیچ‌گونه معنایی ندارد.

امام جمعه دهگلان در بخشی دیگر از خطبه‌های خود با اشاره به دو انتخابات پیش‌رو تصریح کرد: همه مردم ایران در انتخابات با حضور گسترده در پای صندوق‌های رأی حاضر شوند تا باری دیگر همانند همیشه به دشمنان قسم خورده نظام و انقلاب ثابت کنیم که افکار شوم آنها نمی‌تواند در تعیین سرنوشت ایران اسلامی تأثیری داشته باشد.

وی گفت: مردم در جریان انتخابات پیش‌رو به برنامه‌ها و تبلیغات رسانه‌های معاند و بیگانه توجهی نداشته باشند و با حضور در پای صندوق‌های رأی آنها را همانند همیشه ناکام و مأیوس کنند.

ماموستا محمدی افزود: امروزه دشمنان انقلاب به شدت تلاش می‌کنند تا با تبلیغات در رسانه‌های خود مردم را دلسرد کنند اما مردم ایران بدانند که آنها جز به دنبال ایجاد اختلاف و تفرقه، خیرخواه مردم کشورمان نیستند.