جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۹

مردم دادگستری را در جهت کاهش ورود پرونده به دستگاه قضایی کمک کنند - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

مردم دادگستری را در جهت کاهش ورود پرونده به دستگاه قضایی کمک کنند

مردم دادگستری را در جهت کاهش ورود پرونده به دستگاه قضایی کمک کنند


رییس کل دادگستری استان کردستان گفت:

مردم دادگستری را در جهت کاهش ورود پرونده به دستگاه قضایی کمک کنند

علی اکبر گروسی به مناسبت هفته قوخ قضاییه پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته سنندج در مسجد دارالاحسان با گرامیداشت سالروز شهادت آیت الله بهشتی و 72 تن از یارانش و هفته قوه قضاییه، گفت: دستگاه قضایی جمهوری اسلامی که برگرفته از احکام اسلامی است همواره در جهت خدمت به مردم تلاش می کند.
او با اشاره به تلاش گسترده دشمنان اسلام و انقلاب اسلامی برای انحراف نسل جوان، از خانواده ها خواست مراقب رفتار فرزندانشان باشند و آنها را از ناهنجاری ها دور کنند.
او از مواد مخدر به عنوان یکی از تهدیدهای کنونی جامعه نام برد و گفت: کوچکترین غفلت می تواند منجر به ابتلا به اعتیاد و بروز مشکلات بسیاری برای افراد شود.
وی اظهار کرد: دستگاه قضایی با همکاری نیروی انتظامی و سایر دستگاه های مرتبط در راستای مبارزه با مواد مخدر و پیشگیری از اعتیاد تلاش می کنند و در این راه به کمک و مشارکت جدی مردم نیز نیاز داریم.
رییس کل دادگستری کردستان فضای مجازی را از دیگر تهدیدات کنونی جامعه نام برد و گفت: اگرچه فضای اینترنت مزایایی نیز دارد اما هجمه هایی نیز از طریق شبکه های اجتماعی نسل جوان را نشان گرفته که مردم باید بیشتر مراقب باشند.
گروسی افزود: فضای مجازی به دلیل جذابیت هایی که دارد افراد زیادی را به خود جذب می کند و ما باید با افزایش سطح آگاهی و دانش خود استفاده مثبت از این امکانات و فضا ببریم.
او در ادامه سخنان خود ارایه خدمت بهتر و بیشتر به مردم کردستان را در اولویت کاری دادگستری استان دانست و گفت: اگرچه تعداد پرسنل دادگستری افزایش نیافته اما سطح خدمات افزایش چشمگیری یافته و این نشان از خدمتگزاری بی منت کارکنان سیستم قضایی استان است.
وی توجه به فعالیت های فرهنگی را از جمله برنامه های جدید دادگستری دانست و افزود: معاونت فرهنگی دادگستری کردستان در حوزه فرهنگ عمومی برنامه های زیادی انجام داده از جمله با صدا و سیما در جهت آگاه سازی مردم در زمینه قانون گرایی، قانون شناسی و قانون مداری قراردادهایی منعقد نموده است.
او گفت: همچنین 90 عنوان حقوقی از طرف معاونت فرهنگی قوه قضائیه که تاکنون 30 عنوان از آنها آماده شده است در بین مردم در سطوح مختلف جامعه در مدارس و مساجد به صورت بروشور توزیع شده است.
گروسی گفت: بسیج حقوقدانان هم در زمینه آگاهی بخشی حقوقی به اقشار جامعه با قوه قضائیه و شورای امر به معروف و نهی از منکر همکاری زیادی دارد زیرا هرچه بیشتر آگاهی های مردم جامعه افزایش پیدا کند به کاهش جرایم منجر می شود.
رییس کل دادگستری کردستان در ادامه از حضور پرشور مردم کردستان در مراسم معنوی جشن گلریزان قدردانی کرد و گفت: مبالغ زیادی در این مراسم جمع آوری شد که می تواند تعداد زیادی از زندانیان را آزاد کند و این کار اجر معنوی در درگاه خداوند متعال دارد.
گروسی دستگاه قضایی را مامن و پناهگاه مردم دانست و افزود: امروز فرزندان ملت در سیستم قضایی به دنبال ارایه خدمت به جامعه هستند و در این راه از هیچ تلاشی دریغ نمی کنند.
در آیین نماز جمعه این هفته برشورهایی از طریق دادگستری کردستان در زمینه مسایل حقوقی و اطلاع رسانی در حوزه های ناهنجاری و جرم در بین نمازگزاران توزیع شد.
همچنین در مسجد جامع سنندج مکانی برای پاسخگویی کارشناسان دادگستری کردستان به سوالات حقوقی نمازگزاران تدارک دیده شده بود و نمازگزاران سوالات حقوقی خود را با این کارشناسان مطرح کردند.

منبع خبرگزاری: ایرنا

آدرس کوتاه :