رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۱ آذر ۱۳۹۸

مردم خواستار برخورد با صاحبان فیش‌های حقوقی نجومی هستند - نمایش محتوای خبر

 

 

مردم خواستار برخورد با صاحبان فیش‌های حقوقی نجومی هستند

امام جمعه قروه گفت:

مردم خواستار برخورد با صاحبان فیش‌های حقوقی نجومی هستند

حجت‌الاسلام حسن بابائیان در خطبه‌های نماز جمعه این هفته قروه، اظهار داشت: تلاش دولت برای شناسایی و احصا متخلفین که آنان را 50 نفر اعلام کرده‌اند، قابل تقدیر است اما مردم توقع دارند که با همین تعداد که بر بیت‌المال دست‌درازی کرده‌اند، برخورد لازم انجام شود.

وی با بیان اینکه بازهم شاهد تخلفات بانک‌ها هستیم، افزود: در رکود اقتصادی تنها تحریم‌ها موثر نیست، بلکه مدیریت داخلی نیز باید تقویت شود.

به گفته امام جمعه قروه، با عناوین متعددی، تصمیم مدیریت داخلی مبنی بر کاهش سود بانکی اخیراً باز هم با لطایف‌الحیلی از سوی بانک‌ها شاهد هستیم که این سودها همچنان به جای خود باقی بوده و عملاً کاهشی نداشته است و بالای 18 درصد اعمال می‌شود.

بابائیان افزود: مردم پول خود را در بانک می‌گذارند، تا پول، پول بیاورد که این امر انحطاط جامعه را در پی دارد، زیرا با سرمایه‌گذاری است که می‌توان اقتصاد مقاومتی را تقویت و زیربنای توسعه را فراهم کرد.

وی با تأکید بر مصرف کالا و محصولات بومی هر شهرستان در همان شهرستان، افزود: این نوع برخورد در رفتار خرید، می‌تواند زمینه‌ساز توسعه باشد.

امام جمعه قروه با تأکید بر لزوم ایجاد صنایع تبدیلی کوچک در زمینه محصولات جالیزی و سیب‌زمینی در قروه که قطب تولید این محصولات است، گفت: تک تک آحاد مردم وظیفه دارند تا زمینه اشتغال جوانان را فراهم کنند.

بابائیان به برگزاری المپیک ریو اشاره و با دعا برای موفقیت تیم‌های اعزامی کشورمان به این المپیک، گریزی به سیاست برزیل زد و افزود: برزیل امروز دچار مشکلات سیاسی به ویژه در بحث ریاست جمهوری است که رویه‌ای ضدآمریکایی دارد و توطئه‌هایی علیه وی انجام شده است تا از کار برکنار و ایادی استکبار به کار گرفته شده و تا حدی موفق شده است.

وی به راه‌اندازی سینما هم در قروه اشاره کرد و با تقدیر از این رویداد فرهنگی، آن را برکتی برای سرگرمی مردم به شرط نمایش فیلم‌های آموزنده و معنادار باشد.

بابائیان امضا تفاهم‌نامه معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزیر ارتباطات در کردستان را به فال نیک گفت و ابراز امیدواری کرد؛ این تفاهم‌نامه‌ها، عاملی برای توسعه استان باشد که در بحث اقتصاد مقاومتی کسب و کار در فضای آی‌تی در صورت مدیریت می‌تواند رونق بخش اقتصاد بسیاری از خانواده‌ها صحیح شود.

 امام جمعه قروه در ادامه با اشاره به تعطیلی کشتارگاه قروه، گفت: بنا بر شنیده‌ها منابعی برای تبدیل این کشتارگاه به کشتارگاه نیمه‌صنعتی فراهم شده است که از مدیرکل دامپزشکی استان انتظار می‌رود، زمینه این امر برای مردم شهرستان فراهم شود.

 بابائیان با بزرگداشت سالروز میلاد امام رضا(ع) و دهه کرامت، گفت: برگزاری جشن‌های باشکوه در این ایام فرصتی برای معرفی شخصیت ناب عالم آل محمد(ص) است.

وی در پایان کشتار مردم بی‌گناه در بیمارستان کویته را محکوم کرد و افزود: در حالی که شاهد جنگ‌های نیابتی در سراسر جهان اسلام هستیم، ایران جزیره امن و ثباتی است که در پناه رهبری‌های شایسته رهبر معظم انقلاب اسلامی و نیز نیروهای مقتدر مسلح، این امنیت حاصل شده است.

منبع خبرگزاری:فارس