سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۳ تیر ۱۴۰۰

مراسم تجلیل از خبرنگاران صداوسیمای مرکز کُردستان - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

مراسم تجلیل از خبرنگاران صداوسیمای مرکز کُردستان

مراسم تجلیل از خبرنگاران صداوسیمای مرکز کُردستان


تجلیل خبرنگار ان مرکز کُردستان؛

مراسم تجلیل از خبرنگاران صداوسیمای مرکز کُردستان

مُدیرکل صداوسیمای مرکز کُردستان با تبریک ۱۷ مُرداد، روز خبرنگار و با بیان اینکه خبر یکی از ضروریات دنیای بشر است، گفت: خبر جایگاه و تأثیرگذاری خاص خودش را دارد.

ابوالقاسم امان اللهی افزود: یکی از شاخصهای خبرنگار به عنوان "امین مردم" این است که خبر و رویداد را همانگونه که رخ داده است به اطلاع مردم برسانند.

وی از منابع خبری به عنوان منابع تاریخی نام برد و گفت: امروزه رسانه‌ها، نیروهای محرک در روند توسعه یک جامعه هستند چرا که می‌توانند زیرساخت‌های فکری و فرهنگی مناسب از قبیل: ایجاد کارگروهی، فرهنگ تفکر، فرهنگ کارآفرینی، آینده‌نگری، فرهنگ صادرات و فرهنگ نظم را در جوامع رواج دهند.

وی خاطرنشان کرد: خبرنگاران باید در ارائه گزارش خبری ابتکار و خلاقیت داشته باشند در حالیکه باید شالوده و اصل موضوع خبر را نیز حفظ کنند.

امان اللهی همچنین گفت: یکی از وظایف مهم خبرنگار، رعایت امانت اصل خبر و پرهیز از مبالغه در متن خبراست. 

مُدیرکل صداوسیمای مرکز کُردستان در پایان خطاب به خبرنگاران گفت: قلم و کاغذ خبرنگار مقدس است و عظمت زمان را که خداوند در قرآن به آن اشاره فرمود: ه را باید قدر دانست. 

در این مراسم همچنین معاون خبر صداوسیما مرکز کردستان نیز با بیان اینکه نگاه یک خبرنگار باید بسیار وسیع باشد افزود: کار خبرنگاری صرفا دانش نیست بلکه عرصه گسترده‌ای است و می‌طلبد که نیروهای رسانه‌ای بسیار حرفه‌ای عمل کنند و در این راستا لازم است از تجربیات پیشکوستان نیز بهره بگیرند.

علیرضا خوش گفتار، با اشاره به موفقیت‌های خبرنگاران صداوسیما در عرصه‌های مختلف خبری افزود: تلاش همکاران واحد خبر در راستای پیشبرد اهداف رسانه ستودنی است و امیدواریم روز به روز شاهد ارتقاء کمی و کیفی گزارش‌ها و فعالیت‌های همکاران خبرنگار باشیم. 

در این مراسم همچنین چند نفر از پیشکسوتان عرصه خبرنگاری به بیان خاطرات خود پرداختند.

در پایان از تمامی همکاران خبر صداوسیمای مرکز کردستان تجلیل شد

 

منبع  خبرگزاری: صداوسیما مرکز کُردستـــــان

آدرس کوتاه :