جهش تولید | سه‌شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۹

مراسم بزرگداشت آیت الله واعظ طبسی در قروه برگزار شد - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

مراسم بزرگداشت آیت الله واعظ طبسی در قروه برگزار شد

مراسم بزرگداشت آیت الله واعظ طبسی در قروه برگزار شد


امام جمعه قروه گفت:

مراسم بزرگداشت آیت الله واعظ طبسی در قروه برگزار شد

امام جمعه قروه در این آئین معنوی گفت: مرحوم آیت الله واعظ طبسی در نظام اسلامی و در اسلام ناب محمدی (ص) دارای جایگاه ویژه ای است.
حجت الله حسن بابائیان با اشاره به اینکه رحلت ایشان هر انسانی را اندوهگین می کند افزود: هر انسان آگاه و مطلعی جای خالی او را با توجه به مدیریت کم نظیرش در بحث توسعه آستان مقدس علی بن موسی الرضا(ع) که نشانگر شجاعت وی است درک می کند و این امر را در کمتر کسی می توان دید.
به گفته وی ایمان به خدا موجب می شود انسان به این جایگاه برسد و هر انسانی آرزو دارد در دنیا و آخرت سعادتمند شود و تنها راه رسیدن به سعادت ایمان است.
وی اظهار کرد: ایمان برای آدمی نشاط و ایمان قلبی را به همراه دارد که به فرموده امام صادق(ع) اطمینان قلبی که از راه ایمان به خدا به دست آید اضطراب و تشویش را از دل انسان بیرون می کند.
او با اشاره به فرموده امام صادق(ع) که همانا مومن از پاره های آهن شدیدتر و محکم تر است افزود: چرا که پاره آهن در آتش نرم می شود و تغییر حالت می دهد ولی مومن اگر کشته شود و دوباره زنده شود و باز هم کشته شود هرگز تغییر نمی کند و قلبش محکم و پا برجا است.
امام جمعه قروه با اشاره به اینکه تنها راه سعادت ایمان به خداست اظهار کرد: علت زمین خوردن و لرزش دل از عدم ایمان است و ایمان در وجود هر کس نفوذ کند و خدا خدا کند باعث رستگاری و سعادتمندی وی می شود.
حجت الاسلام بابائیان بیان داشت: ایمان باعث می شود انسان از پرهیزگاران قرار بگیرد و هدایت شود و ایمان به خدا نقش بسیار مهمی در شفای هر بیماری است و کسی که می خواهد جامعه را از لحاظ روانشناسی و روانی جفا دهد تنها راهش ایمان به خدا است.
وی با اشاره به ارکان اساسی ایمان گفت: تصمیم به دل، اقرار از زبان و عمل کردن با اعضا و جوارح بدن باشد در غیر این صورت انسان ایمان ندارد.
وی در ادامه تاکید کرد: اگر علم و معرفت باشد زمانی ایمان به دل انسان نفوذ می کند که دنیا خواهی به سراغ او نیاید و از پذیرش ایمان به خدا پشیمان نشود و اغفال دنیا نگردد.
به گفته امام جمعه شهر قروه، مرحوم واعظ طبسی از زمره علمایی است که در رکاب امام راحل در مقابل ظلم، تهمت و افتراء و دروغ ایستادگی کرد و رنگ عوض نکرد و بعد از ارتحال امام، هم دنیا خواهی سراغ او نیامد.
وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری ولی زمان ما است افزود: ولایت همیشه در طول است و باید از مسیر ولایت به خدا رسید در غیر این صورت نیازی به پیغمبر، اهل بیت(ع) و ولی فقیه نبود.
او گفت: مرحوم شیخ واعظ طبسی با علم مقاومت کرد و با ایمان به خدا مدال خادمین حرم امام رضا(ع) را به گردنش انداخت و به افتخار خادمی، میلیون ها انسان پشت جنازه او از شیعه و سنی در این مراسم شرکت کردند.
حضرت آیت الله عباس واعظ طبسی نماینده ولی فقیه در استان های سه گانه خراسان و تولیت آستان قدس رضوی بامداد جمعه 14اسفند پس از یک هفته بستری در بیمارستان امام رضا(ع) دار فانی را وداع گفت.
قروه در 90 کیلومتری شرق کردستان واقع شده است.

منبع خبرگزاری: ایرنا

آدرس کوتاه :